Chovatelská stanice Kavalír King Charles španělů ©

SEZNAMTE SE S NAŠIMI FENAMI
CHOVNÉ FENY A NADĚJEMadam Pompadour Minowara (Mína)


snímek Madam Pompadour Minowara snímek Madam Pompadour Minowara Madam Pompadour Minowara


* 9.4.2015, 2x V1 CAC, Res. CAC, 5x SA1 výborně, splněné podmínky pro přestup do SA2, PRA negativní, Luxace pately 0/0, vyšetření srdce 2016, 2018 negativní, EFS normal by parents, CKCSID normal by parents, uchovněna 26.11.2016, Bonitační karta


OTEC: Volney Bonanza, BT, Grand champion ČR, Český šampion, Veterán šampion ČR, 3x Res. CACIB, 2x BOB, 4x CAC SK, Klubový vítěz, Vítěz barvy, výborný Bon. kód: 5/2.


MATKA: Gothica Merlin Bohemia, BH, Český šampion, CACIB, Res. CACIB, Národní vítěz, CAJC, výborná Bon. kód: 5/1.


JAKÁ JE?: Mína je vlastně black and tan. Je typickým příkladem známého úsloví "Nikdy neříkej nikdy." Chtěli jsme totiž původně černošku a místo toho přišla Mína. Mihule je rudý ďábel, velmi akční holka, praštěná, tvrdohlavá, ale učenlivá a parťák pro každou špatnost. Kamarádí s celým světem a dokáže z toho patřičně těžit. V jejím úplně prvním výstavním posudku stojí happy girl, no víc asi není třeba dodávat, je to prostě tak. Mihu nastoupila agilitní dráhu, rovněž výstavní a chovatelskou. Agility jí baví, za masíčko. Jako naše první kavalírka nemá ráda zeleninu a ovoce, čímž vyniká nad našimi ostatními býložravými fenami. Nejlepší zelenina je prý maso a kost. Je to malý tyran, neustále trápí tetu Kačenku hlasitým visením na uchu.

Kaya Moravia Eden (Kája)


snímek Kayi Moravia Eden snímek Kayi Moravia Eden snímek Kayi Moravia Eden


* 19.6.2016, V2, 3x SA1 výborně, splněné podmínky pro přestup do SA2, Luxace pately 1/1, PRA negativní, EFS normal, CKCSID normal, vyšetření srdce 2018 negativní, uchovněna 24.3.2018, Bonitační karta


OTEC: Royal Times Darlington, BH, Champion Polska, Res. CACIB, 4x BOB, CAC, Národní vítěz, Český junior šampion, Champ. ml. Maďarsko, Nejl. mladý plemene, V, VN Bon. kód: 5/1.


MATKA: Tinker Bell Moravia Eden, BH, VN Bon. kód: 5/1.


JAKÁ JE?: Kája žije přítomností, všechno chce hned, pořád stojí na zadních, skáče komukoliv na klín z jakékoli vzdálenosti a přes jakoukoli překážku. Venku na procházce běhá na volno a pěkně poslouchá. Tedy jen pokud ji Mína nepřemluví, aby neposlouchala, Mína je totiž její největší kámoška. Povel Sedni se Kája naučila asi za tři dny perfektně, ale ostatní cviky jsou na ní moc zdlouhavé a na to ona nemá čas. Chvilku neposedí a kdyby mohla bude lézt i po stole. Dvířka pro pejsky se naučila používat velmi rychle a agiliťák z ní je také perfektní, určitě má před sebou zářnou budoucnost! :-)

Ofinka Zaječická Horka (Ofi)


snímek Ofinky Zaječická Horka snímek Ofinky Zaječická Horka snímek Ofinky Zaječická Horka


* 29.5.2010, 2x V4, V1, VTM, V2 res. CAC, CAC, vítězka třídy otevřené, vítězka barvy, PRA negativní, Luxace pately 0/0, vyšetření srdce 2011, 2015, 2016, 2018 negativní, EFS normal, CKCSID normal, uchovněna 11.11.2011, Bon. kód 5/1.


OTEC: Montek Magic ze Zámku Lešná, BH, VN 1, nejkrásnější pes dorostu, VN, Výborný, 1x CAJC, 4x CAC, 1x res. CAC, 1x res. CACIB, BOB, Klubový šampion, Český šampion, Bon. kód: 5/1.


MATKA: Cony Zaječická Horka, BH, VN1, nejkrásnější fena dorostu, 2x V1 CAJC, V2, Bon. kód: 5/E/1. Vyšetření srdce 2004 negativní


JAKÁ JE?: Ofi představuje už třetí generaci bh fenek ze Zaječické Horky. Je to nezávislá mladá dáma, která se moc ráda pomazlí, ale už za chvilinku si bude dělat to, co sama uzná za vhodné. Vymysleli jsme pro ní dráhu nejen chovatelskou a výstavní, ale i agilitní, to všechno jsou ale hloupé nápady, protože ze všeho nejlepší je prý honění kosáků, howgn :-). Ofi již do chovu nezasáhne z důvodu těžkých porodů.

Niky Zaječická Horka (Niky)


snímek Niky Zaječická Horka snímek Niky Zaječická Horka snímek Niky Zaječická Horka


* 9.4.2010, spolumajitel Petra Pešková, http://www.z-vahy.cz/, 2x V1, VTM, 3x SA1 výborně, 1x SA2 výborně, PRA negativní, Luxace pately 0/0, DKK 0/0, vyšetření srdce 2011, 2015 negativní, EFS carrier, CKCSID normal, uchovněna 11.11.2011, Bon. kód 5/V/2.


OTEC: Alfi Sylena, RU, Český Junior champion, Klubový champion. 2x CACIB, 2x res.CACIB, BOB, BIG 3.místo… Bon. kód: 5/3. Vyšetření očí negativní, Vyšetření luxace pattely negativní, Vyšetření srdce 2009 negativní.


MATKA: Cinderly Ze Šibeničního vrchu, BT, VN2, VD4, V1, 2x vítěz třídy otevřené, 2x krajský vítěz Rybníky, Agility: 1x SA1 (Výborně - 6. místo), Bon. kód: 5/V/2. Vyšetření srdce 2007 negativní.


JAKÁ JE?: Niky je zdravě zvědavá, šikovná, učenlivá a snaživá, někdy, ale opravdu jen někdy trošičku tvrdohlavá. Má ráda vodu a akci všeho druhu. Věnuje se agility spolu s vnučkou Aničkou, respektuje jí jako paničku a perfektně s ní spolupracuje. Tedy, pokud zrovna nevidí kosáka nebo srnku, to pak nespolupracuje už vůbec s nikým. Ráda totiž běhá a každá záminka pro zběsilý trysk je vítána! Nikdy ale neuteče daleko, vždy je za chvilinku zpátky s tlamou od ucha k uchu. Je veliká, převeliká mazlinka! Tulení a mazlení je její hlavní náplní práce. Působí také velmi dekorativně na gauči, jak jí tam naaranžujete, tak vydrží dlouhé hodiny. Je to takový náš rarach. Niky do chovu nezasáhne z důvodu onemocnění štítné žlázy.

Gabi z Jezerního království (Gábinka)


snímek Gabi z Jezerního království snímek Gabi z Jezerního království snímek Gabi z Jezerního království


* 15.12.2011, 3x SA1 výborně, 1x SA2 výborně, spolumajitel Magdalena Bílková


OTEC: Gaston Zaječická Horka, TR, VN, Výborný, CAJC, CAC, res. CAC, Bon. kód: 5/4.


MATKA: Agatha z Jezerního království, BH, VN, výborná, CAJC, Bon. kód: 5/1.


JAKÁ JE?: Gábinka je naprosto úžasné a skvěle socializované zíře. Pořídili jsme si jí jednak proto, protože jsme chtěli štěňátko po našem Gastonovi a jednak proto, protože druhá vnučka Eliška také propadla kouzlu agility a s půjčovaným Edou to přeci jen není ono. Gábinka miluje děti (lidi, psy, bobky, kytičky...) a s Eliškou ihned vytvořila dokonalý tým. Je to rovněž velká tátrumářka, ochutnávačka a naprosto nebojácná holka (chybí zde jakýkoliv pud sebezáchovy!!!). Gábinka dělá hlavně společnici a učitelku Elišce a vyniká jako agilitní přebornice. Do chovu nezasáhne z důvodu špatného skusu.


© Petra Pešková 2007