Chovatelská stanice Kavalír King Charles španělů ©

ZAJÍMAVÉ ODKAZY
Stáhněte si náš banner!


navštivte www.kavalir-king-klub.org

Plemeno KKCHS v České republice zastřešují dva chovatelské kluby. Zde najdete oficiální stránky Klubu chovatelů Kavalír a King Charles Španělů Praha.

navštivte www.cavalierclub.cz

Přehledné stránky druhého z klubů - Cavalier King Charles Spaniel klubu Čech, Moravy a Slezska, specializovaného pouze na kavalíry.

stránky ČMKU

Oficiální stránky Českomoravské Kynologické unie.

Národní registr

Vzhledem k tomu, že čipování psů je stále aktuálnější téma, podívejte se na stránky Národního registru psů. Na těchto užitečných stránkách najdete veškeré informace o problematice čipování a registr ztracených a nalezených zvířat. Majitelé čipovaného psa se zde přes číslo čipu dostanou k nadstandardním službám, jako je třeba zadávání inzerce, odkazů nebo třeba i ověření čísla čipu.

Pes přítel člověka

Webové stránky našeho (podle nás) nejlepšího časopisu o psech - Pes přítel člověka. Najdete zde informace o aktuálním čísle, velmi užitečný adresář útulků v ČR, poradnu, kompletní stavbu těla psa, informace Státní veterinární správy, seznam plemen FCI, obrázky psů jako pozadí Windows ke stažení a další velmi užitečné věci. Pokud rádi čtete příběhy o psech, ale hlavně se chcete dozvědět více o jejich zdravotních problémech, výživě, výcviku, poznat nová plemena a psí obory, doporučujeme všemi hlasy koupit si tištěnou podobu časopisu. V naší chovné stanici ho máme jako povinnou četbu :-)!

Centrální evidence zvířat a věcí ČR

Centrální evidence zvířat a věcí ČR poskytuje on-line vyhledávání informací o mikročipem označených zvířatech a věcech a jejich majitelích z celé ČR. Označení mikročipem je začátek - registrace je tečka za jednoznačnou identifikací, která umožní návrat zvířete nebo věci původnímu majiteli.


ZAJÍMAVÁ LITERATURA
obálka knihy o kavalírech

Chcete se o kavalírcích a jejich chovu dozvědět víc? Třeba Vám pomůže tato monografie plemene Cavalier King Charles spaniel - velice pěkná publikace od autorek a dlouholetých chovatelek kavalírů: Michaely Čermákové a Jiřiny Severové, vydalo nakladatelství Dona.

obálka knihy o vystavování kavalírů

Chcete se dozvědět jak připravit svého kavalírka na výstavy, jak správně pejska předvádět, co se na výstavách má a nemá, smí a nesmí, zkrátka chcete vědět všechno o tom, jak svého krasavce perfektně předvést veřejnosti? Třeba Vám pomůže tato šikovná knížečka od autorek: Ing. Libuše Brychtové a Michaely Čermákové, kterou vydal Klub chovatelů Kavalír a King Charles španělů v srpnu 2000. Kniha bohužel vyšla pouze pro členy klubu, pokud jste členy, kontaktujte pí. Severovou, pokud ne, budete si knihu muset půjčit od nějakého člena, škoda.

obálka knihy o psech v zrcadle předpisů

V dnešní době mnohé pejskaře trápí problém pes vs. zákony. Jedná se o velice aktuální a citlivé téma, proto tu zveřejňujeme typ na knihu Pes v zrcadle předpisů - druhé, doplněné a rozšířené vydání pánů Jiřího Douska st. a Jiřího Douska ml. Knihu vydal LexisNexis CZ s.r.o. jako 2. vydání v r. 2004. Velice srozumitelnou formou a pomocí názorných příkladů se tu dozvíte na jednom místě vše, co se zákonů o zvířatech a psech především týče a možná s překvapením zjistíte, že zákon často bývá i na straně pejskařů.

obálka monografie o kavalírech

A máme tady novou, krásnou monografii plemene Kavalír King Charles španěl, vydalo ji v roce 2005 nakladatelství Fortuna Print a autorkou je paní Juliette Cunliffeová. Kniha je tištěna na kvalitním křídovém papíře, obsahuje 150 barevných fotografií a dozvíte se v ní vše o kavalírech, jejich historii, proč si vybrat kavalíra, jak vybrat a vychovat štěně, správná výživa a péče o psa a spoustu dalších a dalších důležitých věcí.


Další chovatelské stanice kavalírků (a nejen jich):
z Váhy


Arinin sen

Budweiser Cavalier

Zlatý kavalír

4animals chovatelské potřeby

© Petra Pešková 2007