Chovatelská stanice Kavalír King Charles španělů ©

CHCETE KAVALÍŘÍ MIMINKO?


Všechna štěňata z vrhu CH, ze spojení Hunter Petty Pun & Akbara Zaječická Horka jsou již u svých nových páníčků.


snímek vrhu CH

Tak celá anabáze s vrhem "CH" je - dalo by se říci - u konce, již i poslední štěňátko, Chillinka, našlo totiž nové páníčky. Skutečnost je ale jiná, protože se s novými majiteli štěňátek snažíme být ve stálém kontaktu a každý další problém, ale i radost štěňátka jsou tak trochu i problémem a radostí naší, takže jakási "pupeční šňůra" prostě funguje i nadále. Každý chovatel asi zná ten parádní pocit, když mu přijde fotka jeho viditelně spokojeného a šťastného štěňátka uprostřed usměvavé rodiny - asi opravdu není nic hezčího :-). Takže se (trochu naměko) loučíme se všemi raubíři písmenka "CH" a přejeme jim perfektní psí život! Štěňata na fotce zleva jsou Chasley, Charley, Charmat a Chilli, všichni Zaječická Horka.
HUNTER PETTY PUN AKBARA ZAJEČICKÁ HORKA
snímek Huntera PettyPun snímek Akbary Zaječická Horka

* 12.3.2003, V2, 2x V2 res. CAC, Bon. kód: 412 311 111 111 1E Vyšetření patel 0/0, vyšetření srdce 2006 negativní, Otec: Fowler Twai z Císařského mlýna, Matka: Blondie Petty Pun.

* 16.11.2000, VD4, Bon. kód: 5/4d Vyšetření srdce 2005 negativní, otec: Hackensack Krash Boom Bang matka: Galtee Kodaikanal
CO JE NOVÉHO?

poslední forografie Chilli u chovatele.

30.5.2007 - Tak dneska si noví páníčci přijeli i pro Chillinku. Bydlet bude dílem v Teplicích a dílem v Lucembursku - bude to cestovní kavalírka :-). Společnost jí budou dělat dvě naháčky! Je to moc dobře, že nebude holka sama. Zůstala u nás nejdéle a prakticky nikdy nebyla doma sama, pořád jí někdo dělal společnost. No asi bude chybět nejen Betynce, po takové dlouhé době u nás bude chybět všem! Takže Chillinko, ať tě nahaté holky dobře přijmou, ať se ti moc nestýská a ať se ti líbí v novém domově a u nových páníčků!


13.5.2007 - Chillince jsou čtyři měsíce a stále čeká na svého nového páníčka. Také jí začaly padat zoubky a jak jí tak rostou nové, vypadá to, že se jí srovná ten předkus. Rovněž čůrání venku jí už jde velmi dobře. Zjistila, že za každé přičapnutí dostane piškůtek, takže venku neudělá tři kroky, aby nesimulovala čůrání :-).


8.5.2007 - Chilli se učí chodit na vodítku a začala na něm chodit ven na malé procházky. Moc se jí to líbí, až když je to na ní již moc dlouhé, začne mekotat jako minikoza a musí být vzata do náručí, aby si odpočinula. Loužičky jí už jdou čím dál lépe dělat venku, je to výborná žačka. Její nový páníček si jí ještě nenašel, ale měl by a to brzy, než z ní bude rozmazlená příšera :-). Takže pokud o ní máte zájem, je volná!


19.4.2007 - Chillinka je po třetím očkování a stále čeká na nového páníčka. Že z ní roste pěkná slečna se můžete přesvědčit na vrchní fotografii. Stále kočka pokračuje v nácviku čistoty. Jde jí to perfektně!!! Už má velmi pevně zafixováno, že loužičky se v žádném případě nedělají venku, ale doma v kuchyni a je to potřeba vydržet to tam za každou cenu!!! :-) Takže už zbývá to "jen" otočit a je vyhráno :-). Chillinka čeká na nového hodného páníčka, který jí bude mít rád i s malým předkusem!


31.3.2007 - Chillinka úspěšně absolvovala druhé očkování a aktivně se věnuje nácviku čistoty. Daří se jí to v přímé závislosti na venkovním počasí, vůbec nevíme, jak je to možné, ale když venku svítí sluníčko, doma není ani jedna loužička, ale když prší.... Budeme se muset asi podívat na střechu, jestli nezatéká :-)). Chillince bylo 11 týdnů a je stále volná!


23.3.2007 - Stále u nás čeká na nového páníčka poslední fenka - Chilli!!! Je to velký mazlík, stejně jako všechna štěňátka z tohoto vrhu, u vítání návštěv skoro lítá! Dobře baští a je náležitě rozmazlovaná. Chillinka má předkus, který není na první pohled vidět a do budoucna se nejspíš srovná, přesto jí nedoporučujeme nikomu, kdo by chtěl fenku na chov, ale spíše lidem, co chtějí krásně praštěného mazlíka. Takže přijeďte si pro ní!


poslední forografie Charleyho u chovatele.

16.3.2007 - V pátek odjel domů i Charley. Vlastně se už jmenuje Endy a bydlí v Praze. Doma ho čekal kavalíří kamarád Tobby a klučičí kamarádi človíčci - ideální rodina pro mazlíka Charleyho! Přejeme mu moc a moc promazlených chvilek, protože mazlení on zbožňuje. Spustu her s psími kamarády, krásné lumpárny s člověčími kamarády a jeho lidské smečce přejeme jedinečného přítele pro dlouhá a šťastná následující léta! Endýsku, někdy napiš!
poslední forografie Charmata u chovatele.

14.3.2007 - Dnes odjel domů jako druhý Charmat. Bydlet bude v Nepomuku a jmenovat se vlastně bude Atis. Tak ať se má kluk v Nepomuku krásně pejskovsky, ať ho tam mají všichni rádi a on jim to všem určitě vynahradí tou pravou nefalšovanou psí láskou! Někdy naviděnou Atýsku! Charley a Chilli na nové páníčky ještě čekají!

poslední forografie Chasley u chovatele.

9.3.2007 - Dnes odjelo domů první miminko - Chasley! Přejeme jí milovanou a milující novou rodinu, spoustu drbání na bříšku, které tak miluje a dlouhý a šťastný psí život. Bydlet bude holka v Kadani, tak když tam potkáte nádhernou blenheimku, třeba to bude ona :-). Jelikož cesty života jsou často neuchopitelné a nepochopitelné - máme pro zájemce ještě volná dvě štěňátka! Pokud chcete obrovsky mazlivého kluka pěkného v typu s krásnou hlavou, vhodného na výstavy (není podmínkou) - můžete se přijet podívat na Charleyho. Jestli chcete holku do nepohody, co je pro každou legrandu a nevadí Vám, že má předkus (je těsný a běžně není poznat, do budoucna se asi srovná) - přijeďte si pro Chilli!7.3.2007 - Štěňátkům je dnes osm týdnů. Včera dostala k narozeninám očkování a čipování. Teď si doma chvilku odpočinou po stresu a v pátek se nám pomalu začnou rozcházet do nových domovů. Protože bylo dnes tak krásné počasí, mohla se mimča prvně kouknout ven! Chvilinku, ale opravdu jen chvilinku se rozkoukávala, ale zachvilku se rozprchla po celé zahradě a nebyla k uhlídání. Moc se jim venku líbilo a domů se jim vůbec nechtělo. No ale pak byl v pelíšku dvě hodiny klid!!! Dnes jsou v aktualitách fotky z venku, fotky na této stránce vyměníme snad zítra!


4.3.2007 - Tak beruškám se to pomalu krátí. Na úterý - 6.3.07 jsou objednané k našemu panu doktorovi na očkování a čipování. To bude nářku! Ale rozhodně míň, než kdyby je čekalo tetování. Jinak jsou to všichni malí čertíci, ochotní se 100% věnovat jakékoliv návštěvě. V dnešní uspěchané době plné stresu by lékař měl jako terapii předepisovat - sednout si na půl hodiny na zem mezi sedmitýdení šěňátka! To by byla účinná léčba! :-)


1.3.2007 - Malé Berušky včera měly sedm týdnů. Zase nám o kousek povyrostly: Chilli - 1400g, Charmat - 1750g, Chasley - 1530g a Charley - 2120g. Jsou potřetí odčervené a v nejbližších dnech je čeká ještě první očkování a čipování, pak chvilka odpočinku po prodělaném stresu, no a po ní stěhování do nových domovů. Chillinka je tedy stále volná, pokud Vás zaujala, zavolejte jí! A jaká štěňátka vlastně jsou? Všechna bez rozdílu hrozně společenská a mazlivá, ale přesto je každé jiné. Charley je největší, je velký mazlík a průzkumník, u všeho je první a všechno hned zkoumá. Bojí se jen na výšky. Chasely - tak tu neomylně poznáte, je to to jediné štěňátko, které se před Vámi okamžitě rozplácne na záda a chce drbat na bříšku. To naprosto miluje a budeme jí to muset napsat do smlouvy, že jí majitelé musí povinně drbat. Také je to pěkná šplhna - vyleze už sama z ohrádky. No a když se jí něco nelíbí, umí se pořádně ozvat. Chillinka - je nejmenší a nejklidnější i když….., ale jinak je to ohromná mazlivka. Když usíná, vyžaduje při tom chování na klíně - to se jí nejlíp hajá. Charmat - to je nejkrásnější a chovatelsky nejperspektivnější štěňátko z vrhu, opravdu se povedl. Jinak je velmi neohrožený, jeho největší zálibou je se schovat za dveře a nečekaně štěkat na sourozence. Rád si hraje i s chlupatým tenisákem, nosí ho hrdě po kuchyni.


27.2.2007 - Už jsme tu psali, že mimča měla návštěvu z ch.s. PettyPun. No nedalo nám to a poprosili jsme manžele Petržíkovi o napsání posudku na vrh. V našem klubu se to nedělá, ale v klubu chovatelů Kavalír a King Charles Španělů Praha je to běžná praxe a paní Petržíková tam náhodou kontroly vrhů provádí...., takže tady ho máte: "Krásný vyrovnaný vrh ve vývoji odpovídajícím věku, hezké rozložení barev, velmi čilá a přítulná, hezké hlavičky a správný tělesný rámec, bez kýl a bez vnějších vad. Skus se velmi pravděpodobně srovná při přezubení". My manželům Petržíkovým tímto moc děkujeme za posudek a pochvalu - už nám totiž bylo skoro trapné chválit si vlastní štěňátka :-).


25.2.2007 - Miminka měla dnes návštěvu z ch.s. PettyPun - tedy od tatínka. Tak se všechna líbila - mají prý syté barvičky, krásné hlavičky, jsou moc přátelská a čilá. Faktem je, že každá návštěva je nadšeně vítaná. Nejvíc se líbil Charmat a nejvíc podobný Hunterovi je Charley. Horší zpráva je ta, že obě fenky mají předkus - správný skus je skus nůžkový, kdy horní řezáky těsně překrývají spodní. Obě holky to ale mají přesně opačně. Jedná se o vadu vylučujicí z chovu. Vzhledem k tomu, že jsou holky hodně malé a ještě nemají trvalý chrup - je velká šance, že se jim skus ještě srovná. Přesto přesevšechno na tuto skutečnost musí být nový majitel upozorněn, protože kdyby chtěl fenku do budoucna uchovnit a předkus by jí zůstal, nebylo by to bohužel možné. Tato skutečnost bude samozřejmě zohledněna i ve smlouvě o prodeji štěněte. Pokud se chcete o kavalířích zoubcích dozvědět více, můžete ZDE. Jinak Chillinka je stále volná!


21.2.2007 - Tak, štěňátkům je dnes šest týdnů! Hrozně rychle to utíká! Ale na druhou stranu... jsou to pěkní rošťáci, také loužiček přibývá....! No rozhodně za čtrnáct dní se nám miminka již začnou rozcházet do nových domovů. A jak baští? Chilli - 1250g, Charmat - 1450g, Chasley - 1320g a Charley - 1750g. V neděli se na ně přijedou podívat majitelé tatínka Huntera, jsme zvědaví, jak se jim budou líbit!


18.2.2007 - Tak jsme si trošičku oddechli, protože minuly již čtyři dny od druhého odčervení a Chillinka je naprosto v pořádku - nevolnost se již neopakovala! Miminka jsou každým dnem zdatnější a tak už podnikají i výlety po kuchyni - dříve jim to totiž po dlaždičkách moc nešlo. Již máme i hitparádu - takže nejhlasitější je rozhodně Chasley - ta si stěžuje pořád a navšechno.. No a nejvšetečnější je Charley - všechno ho zajímá a všude musí být první! Důležitá zpráva pro případné zájemce: Chilli je stále volná!


14.2.2007 - Miminkům je pět týdnů. Rostou jako z vody: Chilli - 1056g, Charmat - 1180g, Chasley - 1120g a Charley - 1370g. Jsou podruhé odčervená (doufejme, že již bez následků u Chillinky) a mají poprvé ostříhané drápky - už byly moc ostré a Berušce to dost znepříjemnilo kojení. Štěňata rovněž dostala čísla zápisu, pod kterými jsou zapsána v plemenné knize. Když se ještě mimča značila tetováním, byla by to i jejich tetovací čísla. Tahle štěňátka již budou pouze čipována. Čísla jsou: Charley - 9421, Charmat - 9422, Chasley - 9423, Chilli - 9424.


11.2.2007 - Dneska měli návštěvu oba dva kluci a tak teď už víme, že pejsek č. 1 je Charmat a pejsek č. 2 je Charley!


10.2.2007 - Štěňátka začínají běhat a tak bylo na čase zřídit jim nový pelíšek - ze kterého mohou chodit čůrat ven na podložky. Kolem pelíšku a výběhu je ohrádka a celé stavení je umístěno v centru domácnosti - v kuchyni. Miminka tak stále mají někoho v dohledu. Vrchní polovina ohrádky je skoro stále otevřená aby mohla Beruška chodit štěňátka kojit. A tak tam mají mimča každou chvíli nějakou zvědavou návštěvu - hlavně kavalírka Edu a babču Týnku. Ta má dojem, že to celé Bára dělá špatně a tak by nejraději celý vrh převzala do své péče. Když je u štěňat ona, Bára k nim nesmí a tak občas musíme zasahovat, aby se holky moc nehádaly :-). Na fotku nového pelíšku se můžete podívat v aktualitách!


7.2.2007 - Štěňátkům jsou čtyři týdny! Pomalu začínají běhat a také se jim klubou zoubky, takže je začínáme přikrmovat, ale zatím toho štěňátka mají víc na sobě než v sobě! Aktuální váhy jsou: Chilli - 858g, pejsek č.1 - 890g, Chasley - 914g a pejsek č.2 - 1100g. O víkendu budou mít návštěvu i oba kluci a tak Vám tu v neděli už napíšeme který je vlastně Charmat a který Charley!


4.2.2007 - Dneska měla miminka svou první návštěvu. Noví páníčci si byli vybírat fenku a tak teď už víme, která je Chasley (fenka č. 2) - právě ta měla návštěvu - a Chilli (fenka č. 1). Chillinka je stále ještě volná! Který kluk je který se dozvíme o příštím víkendu, kdy zase přijedou návštěvy jim!


3.2.2007 - Tak včera jsme si opět trošku procvičili nervíky - asi už jsme byli moc ukolébáni klidem v pelíšku :-). Večer nám začala naříkat fenka č.1, ale opravdu srdceryvně a nepřetržitě a rovněž silně slinila - bylo to podobné, jako když má lidské miminko koliku... Takže následnovala naše tolik oblíbená veterina na Libuši a výrok lékařky? Fenka měla silnou reakci na odčervovací pastu!! Za celou dobu chovu psů - a není to málo let! Se nám něco podobného nikdy nestalo! Že hafíci mívají po odčervení průjem, někdy i zvrací - to ano, ale nikdy ne malé štěně a nikdy takovýto problém! Odčervujeme pastou Banminth - podle nás kvalitním přípravkem a to nejen štěňata, ale i koťata, ovšem něco podobného se nám stalo poprvé. No tak jsme o nějakou tu korunu lehčí, ale o důležitou zkušenost chytřejší! Fenka dostala utišující injekci, která jí ihned pomohla a večer už baštila jako dřív a dnes je již v naprostém pořádku! Jinak mimča si začínají hrát - trochu nemotorně, a také ochutnala svůj první smetánek! Měl vééééélký úspěch :-).


31.1.2007 - Malé berušky dnes mají třítýdenní narozeniny. Přestaly vypadat jako křečci a začaly vypadat jako malí bernardýni :-). Ony na to vypadají i jejich váhy - Fenka č.1 - 650g, pejsek č.1 - 720g, fenka č.2 - 730g a pejsek č.2 - 890g. Ve třech týdnech se také miminka poprvé odčervují - pasta jim tedy vůbec nechutnala, ale protože je to pasta, nezbylo jim nic jiného, než jí spolknout... Zkuste vyplivnout něco tak strašně mazlavého a lepkavého, namatlaného na horní patro, když jste třínedělní štěňátko :-). Ještě informace pro případné zájemce: Oba pejsci a jedna fenka jsou zadaní. Druhá fenka ještě čeká na svého páníčka!


27.1.2007 - Dneska je tu jedna veledůležitá novinka z Beruščina pelíšku.... Všechna miminka v těchto dnech otevřela poprvé oči a začala jukat na svět kolem sebe -tedy pokud zrovna nespí a to je skoro pořád! :-). Pokud mimčo pochováte, začne po vás hned rejdit čumáčkem a hledat něco dobrého k jídlu - jsou to malí nenasytové a moc dobře si pamatují, že od lidí lze také dostat něco dobrého! Naštěstí to již ale vůbec není potřeba, protože Beruška vše bravurně zvládá!


24.1.2007 - Štěňátkům je 14 dní, takže je čas na nové fotografie a váhy. Tak jak jsou na tom? Fenka č.1 - 498g, pejsek č.1 - 524g, fenka č.2 - 458g a pejsek č.2 - 594g. Jsou to tedy štuclíci a moc jim to sluší. Vypršela lhůta, do kdy je nutné nahlásit jména pro štěňátka. Takže tedy máme tu čest představit Vám Charmata, Charleyho, Chasley a Chilli. Ovšem kdo je kdo ještě nevíme - to až si ta svá mimča vyberou noví majitelé! Jeden pejsek a jedna fenka jsou ještě volní! Beruška je v pořádku a už má vyndané stehy. Když jsme viděly její ránu po císařském řezu bez stehů, rozhodly jsme se, že jestli někdy budeme potřebovat plastickou operaci. Tak jedině od našeho veterináře! :-)


20.1.2007 - Máme tady další novinky z Beruščina pelíšku: štěňátka rostou jako z vody. Asi by se to nemělo, chválit si vlastní vrh, ale.... Miminka jsou moc pěkná a dělají nám opravdu radost. Jsou vyrovnaná co do velikosti, to do zbarvení a vybarvená jsou opravdu pěkně. Začínají jim černat čumáčky a již vydrží delší dobu mezi jednotlivým krmením, takže má Beru i chvilky volna, které tráví s námi na gauči :-). Další novinkou je, že máme jednu fenku a jednoho psíka volné! Takže pokud byste chtěli kavalíří miminko, máte možnost!


19.1.2007 - Takže konečně se nám opožděně podařilo zveřejnit fotky týdenních štěňátek! Na vině je tentokrát včerejší vichřice, která tu způsobila velkou spoušť a nechala nás dlouhé hodiny bez elektřiny. Naštěstí jí lidé i pejskové přežili bez úhony. Pevně doufáme, že se ani Vám a Vašim zvířátkům nic nestalo!!!!


17.1.2007 - Miminkům je týden!! To znamená, že nejhorší období mají zdárně zasebou! Je to pro štěňátko velmi náročný úkol, když je zničehož nic vrženo do vnějšího světa a vystaveno problémům, které doteď nemělo a s tím vším se musí ve velice krátké době vyrovnat, aby přežilo. Jak říká E. Trumler - porod je prvním přírodním výběrem ve vrhu! V Beruščině pelíšku nyní vládne klid, mír a pohoda. Na každém cecíku visí spokojená tlustá buchta a tak to má být. Jak Vám vaše miminka vyrostla si porovnejte sami: Fenka č.1 - 226g, pejsek č.1 - 270g, fenka č.2 - 218g a pejsek č.2 - 300g. Na vysvětlenou - z fenky č.3 se teď stala fenka č.2! Definitivně přidělená jména dostanou štěňátka ve čtvrtém týdnu, kdy si každý zájemce vybere to svoje! Beruška je rovněž naprosto v pořádku. Jizva se hojí a už jí ani tolik nebolí. Pár dní jí teď bylo pěkné vedro, ale bylo to způsobeno náléváním mléka. Teď už je jí akorát. Fotky dodáme zítra, snad Vám udělá radost alespoň ta hromadná v aktualitách!


16.1.2007 - No, dneska z toho černého soudku - už jsem tu 13.1.07 psala, že neuznáváme odchov štěňat za každou cenu. No a proto jsme dneska byli nuceni nechat uspat fenku č.2. Holčička stále hodně hubla a i přes všechno přikrmování a veterinární péči velmi zaostala za svými sourozenci. Nesála a ni se o to nesnažila a začala být apatická. Odchov těchto miminek za každou cenu opravdu nelze realizovat. Trápili bychom fenku, sebe a možná i budoucího majitele, který by s největší pravděpodobností se štěňátkem měl pouze trápení, pokud by se toho fenka vůbec dožila. Je nám to opravdu moc líto, ale to se bohužel občas v chovu stává. Potěšující je, že ostatní štěňátka jsou naprosto zdravá, čilá, dravá a velmi dobře prospívají. A ještě jedna důležitá informace - všechna čtyři štěňátka jsou zadaná!


15.1.2007 - Takže dneska máme výbornou novinku a jednu ne moc dobrou :-(. Výborná je ta, že Beruška od dnešní noci 100% kojí svá štěňátka! Přikrmovací rozjezd se vyplatil, Bára se rozjela a štěňátka u ní perfektně prospívají. Všechna se už hodně přehoupla přes svou porodní váhu a vypadá to, že v tomto směru už snad bude vše v pořádku. Horší zprávou je, že se tohoto štěněčího boomu neučastní fenka č. 2. Nepřibírá, protože nesaje od mamči a má průjem. To je bohužel strašák umělých odchovů, to vám potvrdí každý kdo někdy odchovával štěňata nebo koťata na lahvičce! Fenku tedy stále krmíme z lahvičky a v mlíčku dostává Smectu proti průjmu. Dneska jí prohlížel veterinář a prohlásil jí za ještě neztracený případ. Dostala injekci glukózy a vitamínů a dále se uvidí. Další velmi dobrá zpráva je, že (ťuk, ťuk, ťuk) štěňata zasebou úspěšně mají čtvrtý a pátý den, který byl tolik nešťastný pro vrh "G". Takže pokud vše takto vydrží do středy, budeme mít snad z velké části vyhráno!


13.1.2007 - Takže tu máme slíbené aktualitky z Beruščina pelíšku. Beruška bohužel stále nemá mléko. Není tedy úplně bez mlíčka, nějaké má, takže štěňátka od ní přeci jen něco dostávají, což je velmi důležité pro jejich obranyschopnost. Nicméně to je málo na nějaké přírůstky a přežití vůbec. Všemožně jí podporujeme, aby se laktace spustila, baští ovesnou kaši a pije vývar - chutná jí a tak ho vypije víc než normální vody. Příjem tekutin má totiž také vliv na laktaci. Každé dvě hodiny štěňátka krmíme umělým mlékem, V současné době vypijí ai 5ml na jedno krmení. Beruška má štěňátka neustále u sebe a oni se opravdu snaží seč mohou, aby z ní nějaké mléko vymámili - což také podporuje laktaci. Jinak je Beru vzorná matka a vrh je opravdu opečovávaný. Štěňátka rovněž začala přibírat a jsou téměř na porodních váhách, což je také potěšující. Jinak vás chceme ujistit, že nejsme zastánci umělého odchovu za každou cenu, ale tato mimina si svou dravostí a životaschopností rozhodně zaslouží malou výpomoc do začátku!


10.1.2007 - Berušce se dnes narodilo pět blenheimových štěňátek! 3 holky a 2 kluci v tomto pořadí: 10:55 bh fena_1 186g, 14:30 bh pes_1 192g, 15:20 bh fena_2 182g, 22:30 bh pes_2 192g a 22:30 bh fena_3 156g. Jsou to krásná, silná, velká a vyrovnaná štěňátka - až na poslední fenku. ALE!! Beruška opět porodila 56tý den, tedy stejně jako nešťastný vrh "G"! Štěňátka jsou sice silná, dravá a mají se k světu, ale to už tady jednou bylo a tak opravdu budeme jásat až štěňátka přežijí své 1. týdení narozeniny, do té doby se může stát cokoliv! Beruška mívá snadné a krátké porody, tentokrát se ovšem vše táhlo dlouho a po prvních třech normálně narozených štěňatech musel přijít bohužel císařský řez, při tom se objevila dvě mrtvá štěňátka (bh pejsci) - která Beruška nemohla porodit, no a ještě dvě živá bh miminka - kluk a holka. Beruška má opět problém s rozjezdem laktace - ale to je po císařském řezu normální, proto jsou štěňátka zatím přikrmována. Ale mamča začíná opravdu lačně baštit, dostává ovesnou kaši a tak se snad mlíčko brzo spustí. V současné době (11.1.07, 20:30) jsou štěňátka i mamina spokojená a v pořádku. Držte nám palce, ať je tomu tak i nadále!!! Odedneška každou středu - vždy když bude štěňátkům o týden víc - najdete na této stránce nové fotografie štěňátek a aktuální váhy, no a o víkendu se tu vždy dozvíte nějaké novinky z jejich života.


6.1.2007 - Dnes jsme Berušku zvážili. Má 10,8kg, to znamená, že přibrala skoro 3kg!! Což je opravdu hodně. Doufejme, že štěňátek bude méně jak sedm, ale že budou velká a silná! Beruška je jinak naprosto v pořádku. Baští za tři a praštěná je jakoby ani neměla za týden rodit. Takže nám všem držte palce, ať vše dobře dopadne!


9.12.2006 - Máme tady dobrou zprávu pro zájemce o štěňátko. Baruška s velkou pravděpodobností zabřezla. V bříšku jde opatrně najít dva vlašské oříšky, takže minimálně dvě štěňátka snad budou. Beruška rovněž začala být posedlá jídlem, dýchavičná a mírně se jí zaplnily boky, vypadá to tedy, že za měsíc budeme chovat!


15.11.2006 - Baruška je nakrytá. Všechno proběhlo v naprostém pořádku a pokud se vše podaří, štěňátka se narodí někdy kolem 15.1.2007, ale už přibližně za tři týdny budeme vědět, jestli se opravdu zadařilo!


5.11.2006 - Bára se včera rozhárala, krytí u Huntera plánujeme nejspíše na úterý - 14.11.2006!
© Petra Pešková 2007