Chovatelská stanice Kavalír King Charles španělů ©

CHCETE KAVALÍŘÍ MIMINKO?


Všechna štěňata z vrhu F, ze spojení Nathan Boom Kamilková Zahrada & Akbara Zaječická Horka jsou již u svých nových páníčků.


snímek vrhu F

Tak, doma je ticho a klid, ale zároveň i trochu smutno. Všichni raubíři již dělají radost novým páníčkům. Po všem tom piplání a starání se o to, aby drobotina dobře prospívala a nedělala nám, ani mamče ostudu, si sice člověk zaslouží trochu klidu, ale.... No všechna miminka se jistě budou mít skvěle a my budeme mít alespoň čas připravovat se na vrh G, letošního roku. Plánujeme ho pro bh fenku Cony Zaječická Horka a všechny podrobnosti se časem opět dočtete na této stránce! Na fotografii je vrh F s mamčou ve stáří 9ti týdnů. Štěňata zleva jsou Frodo, Fatyma, Flik a Fido, všichni Zaječická Horka.
NATHAN BOOM KAMILKOVÁ ZAHRADA AKBARA ZAJEČICKÁ HORKA
snímek Nathana Boom Kamilková zahrada snímek Akbary Zaječická Horka

* 17.4.2001, 3x CAJC, 11x CAC, 5x res. CAC, 2x CACIB, res. CACIB, BOB, 2x Krajský vítěz, Český šampion. Bon. kód: 411 311 111 2111d Vyšetření srdce 2004 negativní, Otec: Eliot ze Zámku Lešná, Matka: Bavnehoj´s Karina.

* 16.11.2000, VD4, Bon. kód: 5/4d Vyšetření srdce 2005 negativní, otec: Hackensack Krash Boom Bang matka: Galtee Kodaikanal
CO JE NOVÉHO?

poslední forografie Fatymy u chovatele.

3.1.2005 - Dnes odjelo domů poslední čtvrté štěňátko z vrhu. TR fenku Fatymu-Hvězdičku, jak se jí začalo přezdívat, čekala skutečně daleká cesta, bude bydlet kousek od Opavy. Dostala, stejně jako její bráškové, na cestu naší štěněcí výbavičku, vánoční dárek - CD s fotografiemi vrhu "F" od narození do 8mi týdnů, spoustu mazlení a chlácholení. Neodjíždělo se jí totiž snadno, absolvovala právě dnes svoje druhé očkování a byla z něj nadmíru rozbolavěná a znechucená. My jí přejeme, aby to nejhorší, co jí v psím životě kdy potká bylo právě jenom povinné očkování, jinak ať jí potkávají jen samé úžasné psí věci. Její paničce přejeme chlupatou kamarádku do nepohody a veselého bezproblémového čertíka!


30.12.2004 - Fatymce je dnes 10 týdnů a stále čeká na nového páníčka. Je to potvůrka mazlivá a šikovná, již trénuje venčení, když byly doma mimina čtyři, dost dobře to nešlo, ale teď jí začal školní rok. Jde jí to mršce dobře, učí se rychle. Venku se jí líbí i přesto, že tam není zrovna moc teplo. Ráda baští a mámino mlíčko je tu teď jen pro ní, však je to na fotografii dobře vidět!


poslední forografie Flika u chovatele.

25.12.2004 - Dnes odjel domů třetí a poslední kluk - Flik. Také on dostal na cestu naší štěněcí výbavičku, vánoční dárek - CD s fotografiemi vrhu "F" od narození do 8mi týdnů, velké mazlení a kousek našeho srdíčka. Bydlet bude nedaleko Štiřína a my mu přejeme hodné páníčky, dlouhý a bezproblémový psí život a jeho novým majitelům malé chlupaté světýlko do života, co jim bude dělat jen a jen radost! Je u nás teď trošku smutno, když raubíři odešli, nejvíc je smutno Fatymce, pořád fňuká a hledá brášky, pokud by se někomu holka líbila, volejte, ještě není zadaná!

poslední forografie Fida u chovatele.

23.12.2004 - Dnes odjel domů jako druhý Fido. Dostal na cestu stejně jako Frodo štěněčí výbavičku, velké rozloučení a vánoční dárek, CD s fotografiemi vrhu "F" od narození do 8mi týdnů. Bydlet bude v Praze a my mu přejeme psí nebe na zemi, jeho majitelům vzorného a poslušného hafana a dětem kamaráda do nepohody co je pro každou psinu!

21.12.2004 - Chovatelská stanice Zaječická Horka přeje všem svým pravidelným čtenářům, novopečeným, budoucím i stávajícím majitelům našich štěňátek, jejich rodinám a čtyřnohým miláčkům, i všem, kteří náhodou zabrousili na naše stránky, klidné, šťastné a veselé Vánoce!

poslední forografie Froda u chovatele.

19.12.2004 - Dnes odjel domů jako první Frodo. Dostal na cestu obvyklou štěněčí výbavičku, hodně mazlení, pár pusinek a když jsou ty vánoce, tak i CD s fotografiemi vrhu "F" od narození do 8mi týdnů. Bydlet bude v Jesenici u Prahy a my mu z celého srdce přejeme krásný, dlouhý psí život a jeho majitelům skvělého a věrného přítele!

18.12.2004- Štěňátka byla dnes tetována, plakala všechna bez rozdílu, ale není se co divit, jedná se o opravdu bolestivou proceduru. Byla to ale poslední naše miminka, která jí musela podstoupit, příští štěňátka již budou jen čipována, což je o něco míň drastické. Od zítřka se tu s miminy pomalu budeme loučit, jediná, kdo se s nimi rozloučí s celkem lehkým srdcem, bude jejich mamča Akbara, je už od nich chudinka celá otahaná, pokousaná a poškrábaná, pokud jí ubyde i jen jediný upír, dost jí to ulehčí a když pak občas přijede na návštěvu, ráda se s ním přivítá!


16.12.2004- Mimčům je dnes 8 neděl. V sobotu, 18.12. je čeká poslední velká nepříjemnost, a tou je tetování. Jedná se o tetování do ouška, kdy vpich samotný ani tak nebolí, jako spíše štípe barva, která se do tetování vtírá. Bohužel je to ale nutnost, kterou časem nahradí čipování. Štěňátka budou tetovaná ouška nějakou dobu svědit a budou je mít celá zelená. Noví majitelé by jim je nějakou dobu neměli mýt, aby barvu nevymyli. V neděli, 19.12. se miminka začnou rozcházet do nových domovů, jako s prvním se rozloučíme s Frodem. Jediná, kdo ještě nemá kam jít je TR fenka Fatyma, takže můžete stále volat!


13.12.2004- Štěňata dnes absolvovala své první očkování. Jednalo se o kombinovanou vakcínu proti psince, leptospiróze, parvoviróze atd..., v nejbližší době je čekají ještě dvě přeočkování této kombinace + očkování proti vzteklině, to vše ale již nejspíš prodělají se svými novými páníčky. A jak byli stateční? Nejvíc vyváděl Frodo, Fidouškovi patří druhé místo v hlasitosti, třetí Flíčkovi, ten se choval téměř statečně, no a jelikož jsou ženské nejstatečnější, Fatyma ani nemukla!


9.12.2004- Miminkům je dnes sedm neděl. Podle zákona jsou již ve věku, kdy mohou odejít k novým majitelům. Prakticky to ale ještě nejde, v příštích 14ti dnech je čekají ještě dvě nepříjemné zkušenosti - první očkování a tetování. Teprve potom se mohou stěhovat k novým páníčkům. Dnes proběhlo jejich poslední vážení, protože již nerostou jen z mléka a jejich celkové prospívání lze snadno vypozorovat jak z příjmu pevné stravy, tak z jejich projevů a chování. Rovněž byla mimča potřetí odčervena. A jaké jsou jejich 7i nedělní hmotnosti? TR fenka (Fatyma): 1,7kg, BH pejsek větší (Fido): 1,4kg, TR pejsek (Frodo): 1,6kg a BH pejsek menší (Flik): 1,4kg. Frodo a Fatyma ještě nemají páníčky, jestli se vám líbí trikolorní rošťáci, klidně jim zavolejte!


6.12.2004- Štěňátkům bude brzy sedm neděl a tak pomalu začala příprava na jejich nový život bez mámy a sourozenců. Beruška dostává snížené dávky potravy, aby pomaličku přestávala laktovat, začala i chodit s ostatními pejsky na procházky, takže s miminy již netráví 100% času. Štěňata se cvičí v přijímání pevné stravy a vody, no a my jsme ZDE, po předchozích zkušenostech, pro nové majitele připravili písemně několik rad do začátku společného života, třeba se jim budou hodit.


2.12.2004- Mimčům je dnes šest týdnů. Dělají veliké pokroky, každým dnem umí stále víc věcí. Pevná strava jim chutná, mamča už slouží pouze jako příležitostná svačinářka, nově se štěňátka dokáží napít vody z misky - to obvykle bývá nejtěžší a nejneoblíbenější štěněcí disciplína. A jak jim jde nová strava k duhu? TR fenka (Fatyma): 1,4kg, BH pejsek větší (Fido): 1,3kg, TR pejsek (Frodo): 1,4kg a BH pejsek menší (Flik): 1,3kg. Frodo a Fatyma jsou stále volní, můžete jim zavolat!


29.11.2004- Štěňátka velice rychle rostou a vyvíjejí se, začíná jim období společných her a šarvátek, tolik důležitých pro správný rozvoj psí osobnosti. Nastal čas rozdat jim hračky, které si pak odnesou do svých nových domovů. Jejich pach, obsahující pach maminy i sourozenců jim pak usnadní přechod do nového života. TR pejsek Frodo je stále volný a POZOR! Nově je volná i Fatyma, původně zadaná TR fenka, můžete jim zavolat!


25.11.2004- Mimčům je dnes pět týdnů. Byla podruhé odčervena, zvážena a poštou jim došla jejich tetovací čísla. Zatím se ale nemají čeho bát, samotné tetování musí proběhnout až asi týden po prvním očkování (cca v 8. týdnu), aby to pro maličký organismus nebyl příliš velký stres. Proto od nás štěňátka odcházejí většinou až v devátém týdnu, stejně je toho na ně dost, nejdříve očkování, pak tetování a nakonec nový majitel. Pokud je ale štěňátko správně odstaveno a najde láskyplný nový domov, je tento stres velice rychle překonán. A jak nám rostou? TR fenka (Fatyma): 1,17kg, tet. číslo 8065, BH pejsek větší (Fido): 1,15kg, tet. číslo 8062, TR pejsek (Frodo): 1,2kg, tet. číslo 8064 a BH pejsek menší (Flik): 1,09kg, tet. číslo 8063. Frodo je stále volný, můžete mu zavolat!


22.11.2004- Štěňátka mají touto dobou již prořezané všechny mléčné zoubky. Pro mamku to pomalu začnou být malí otrapové a jejich odstavování bude poněkud rychlejší. Toto období je i trošku napínavé jak pro chovatele, tak i pro budoucího majitele. Je totiž důležité jak miminkům zoubky narostou, tedy jaký budou mít skus. Kavalírek musí mít nůžkový skus, jinak později nemůže být uchovněn. Pokud se o skusu a jeho vadách chcete dozvědět více, klikněte ZDE. Dobrá zpráva je, že všechna naše miminka mají perfektní nůžkový skus!


18.11.2004- Mimčům jsou čtyři týdny. Pomalu se z nich stává úderná destrukční jednotka. Všechna už obstojně běhají, pevná strava jim chutná a začínají si navzájem hrát. Nastává pravý čas, kdy se na ně mohou přijet podívat jejich nastávající majitelé. Všechny včas telefonicky kontaktujeme. A jak Vám Vaši draci rostou? TR fenka (Fatyma): 93dkg, BH pejsek větší (Fido): 96dkg, TR pejsek (Frodo): 1kg a BH pejsek menší (Flik): 89dkg. Frodo stále čeká na svého páníčka, můžete mu zavolat!


15.11.2004- Štěňátkům se v této době začínají klubat zoubky. Je nejvyšší čas seznámit je také s jinou potravou, než je jen mámino mlíčko. A tak štěňátka včera poprvé ochutnala tvarohový krém. Moc jim ta nová bašta nechutnala a ani si s ní moc nevěděla rady, což je normální a brzy se to změní. První pevná strava slouží nejvíce k tomu, aby se zažívací trakt štěňat naučil pracovat i s jinou potravou než je jen mateřské mléko.


11.11.2004- Mimčům jsou tři týdny. Všechna již mají otevřená očíčka a dnes byla i poprvé odčervena speciální pastou pro štěňátka! Vyváženost vrhu co se porodních vah týče, váhových přírůstků jednotlivých štěňat, barvy a pohlaví miminek, to vše má velikou vypovídající hodnotu především pro chovatele, ale i nový majitel štěňátka si může o svém budoucím miláčkovi udělat co nejpřesnější obrázek, když bude znát všechny okolnosti, které chlupáče provázely od jeho narození, až po příjezd do nového domova. Abychom tomu učinili zadost, jsou tu dnešní, třítýdenní váhy štěňat: TR fenka (Fatyma): 66dkg, BH pejsek větší (?): 74dkg, TR pejsek (Frodo): 77dkg a BH pejsek menší (?): 66dkg.


8.11.2004 - Protože miminkům budou již brzy tři týdny a je nutné poslat žádanku o tetovací čísla, spolu s návrhy jmen, je nám ctí představit Vám tímto Fatymu (TR fenka), Froda (TR pejsek), Fida (BH pejsek) a Flika (BH pejsek). U BH pejsků ještě přesně nevíme který je který, dokud si budoucí páníčci ve čtvrtém týdnu nevyberou právě toho svého blenheimka, pro kterého si již ale zvolili jméno. Tetovací čísla nám k jednotlivým jménům na plemenné knize přiřadí ihned, ale k definitivnímu označení psíka dochází defakto až v sedmém týdnu, kdy je štěně otetováno. Jinak na nového páníčka čeká již jen Frodo (TR pejsek), takže se mu ozvěte!


7.11.2004- Ve čtvrtek se tady můžete těšit na další aktuální fotografii a ta bude zase o něco veselejší, protože všechna štěňátka se v těchto dnech poprvé podívala na svět kolem sebe!


4.11.2004- Dnes jsou miminkům dva týdny! Jak jsou štěňátka zdravá a životaschopná poznáte nejlépe na tom, jak přibývají, proto jsou tu aktuální váhy! TR fenka: 41dkg, BH pejsek větší: 46dkg, TR pejsek: 48dkg a BH pejsek menší: 41dkg. BH pejsek a TR pejsek stále čekají na nové páníčky, v pondělí se bude posílat žádanka o tetovací čísla, spolu s návrhem jmen. Do té doby si pro svá miminka ještě stále můžete vymyslet jména od písmenka F! Nahoře si můžete prohlédnout jejich nové foto.


1.11.2004- Radostná zpráva!! Miminka jsou již třetí den plně kojena fenkou!! Krásně rostou a přibývají. Zanedlouho se jim začnou otvírat oči. Novou fotku a aktuální váhy tu najdete opět ve čtvrtek! TR a BH pejsek jsou stále volní!!!


28.10.2004- Dnes je miminkům týden! Ne, nemateme Vás, ale do přihlášky vrhu jim bylo napsáno datum narození 21.10.2004, čistě proto, protože se jich před půlnocí narodilo víc než po ní :-). Štěňata jsou již z 90% kojena mamčou a vypadá to, že s přikrmováním pomalu skončíme. A jak dráčata přibývají? TR fenka: 22dkg, BH pejsek větší: 22,5dkg, TR pejsek: 24dkg a BH pejsek menší: 19dkg. Opravdu to nejsou žádná ořezávátka a dělají nám radost. Nahoře si můžete prohlédnout jejich nové foto. BH pejsek a TR pejsek stále čekají na nové páníčky!


26.10.2004- Beruška měla po porodu problém s rozjetím laktace a tak jsme museli miminka začít krmit umělou výživou. Současný stav je takový, že štěňátka jsou částečně kojena maminou a částečně dokrmována umělou výživou. V této situaci je pro štěňátka první týden jejich života kritický, takže jim všem moc držíme palce! Ale všechna mimča jsou živá dráčata a uspokojivě přibývají, tak snad všechno dobře dopadne.


22.10.2004- TAK JE TO TADY!! Včera pozdě v noci a dnes časně zrána se Berušce narodila čtyři miminka! TR fenka (17dkg), BH pejsek (17dkg), TR pejsek (17dkg) a BH pejsek (15dkg). Štěňátka jsou krásná, zdravá a mají se čile k světu. TR fenka a jeden BH pejsek jsou předběžně zadaní, druhý BH pejsek a TR pejsek ještě čekají na nové páníčky. Tak se jim ozvěte!


12.10.2004- Beruška už zlobí s jídlem, úplně odmítá chodit na procházky a po zahradě má vyhrabáno několik exkluzivních štěněcích pelíšků. To vše nasvědčuje tomu, že den D se blíží. Dostala přidělený porodní box, který si horlivě přizpůsobuje k obrazu svému. To znamená, že se tu nejspíš již příští týden dočtete jednu radostnou zprávu. Těšit se můžete i na pravidelně aktualizované fotografie miminek!


5.10.2004- Beruška už je chudák jedno velké bříško. Zavedli jsme režim pravidelných denních procházek jen pro ní, tedy krátkých a pomalých :-). Jinak je zdravá a žravá, vše je tedy v pořádku a pokud jsou na cestě více jak dvě miminka (náš soukromý odhad jsou 3), mohla by se štěňátka narodit už za 14 dní!


16.9.2004- Tak to vypadá, že štěňátka budou. Beruška pomalu pohodlní, slabiny se jí plní a hlad má pořád. V bříšku jde nahmatat jeden vlašský oříšek, takže minimálně jedno miminko je na cestě.


22.8.2004- první krytí proběhlo 22.8.2004, překrytí proběhlo 24.8.2004, pokud vše dobře dopadne, štěňátka by se měla narodit mezi 24.10. a 26.10.2004!
© Petra Pešková 2007