Chovatelská stanice Kavalír King Charles španělů ©

CHCETE KAVALÍŘÍ MIMINKO?


Gastonek - jediné štěňátko, trikolorní pejsek z vrhu "G", (* 20.12.2005 - ze spojení trikolorní fenky Akbara Zaječická Horka a bh. pejska Anncourt Teddy Bear) je již u nového páníčka!


posledmí snímek Gastona u chovatele

Tak, celá smutno - šťastná anabáze se štěňátky G je u konce, Ten který přežil, alias Betónek, vlastním jménem Gaston se přestěhoval k novému páníčkovi. Doma bude trošku smutno, ale jen trošku, zůstala nám Kačenka, ovšem té bude smutno hodně, přišla o kámoše na lumpárny :-).
ANNCOURT TEDDY BEAR AKBARA ZAJEČICKÁ HORKA
snímek Ancourt Teddy Beara snímek Akbary Zaječická Horka

* 13.1.2004, CAJC, 5x CAC, 2x res. CAC, 2x CACIB, 2x BOB, národní vítěz Bon. kód: 5/H/1, Otec: Ich. Anncourt McTramp Matka: Mandolic Royal Mix

* 16.11.2000, VD4, Bon. kód: 5/4d Vyšetření srdce 2005 negativní, otec: Hackensack Krash Boom Bang matka: Galtee Kodaikanalsnímek tr pejska po narozenísnímek tr pejska - 1 týdensnímek tr pejska - 14 dnísnímek tr pejska - 3 nedělesnímek tr pejska - 4 nedělesnímek tr pejska - 5 nedělsnímek tr pejska - 6 neděl
po narození1 týden14 dní3 neděle4 neděle5 neděl6 neděl
snímek tr pejska - 7 nedělsnímek tr pejska - 8 nedělsnímek tr pejska - 9 nedělsnímek tr pejska - 10 nedělsnímek tr pejska - 11 nedělsnímek tr pejska - 12 nedělsnímek tr pejska - 3 měsíce
7 neděl8 neděl9 neděl10 neděl11 neděl12 neděl3 měsíce


CO JE NOVÉHO?

25.3.2006 - Gastonek včera absolvoval své poslední očkování a dnes se přestěhoval k novému páníčkovi. Bydlet bude v Hradci Králové a my mu přejeme šťastná a dlouhá psí léta u hodných páníčků a těm přejeme tříbarevného kamaráda do každé pohody i nepohody, jak už to umí jen pejskové!


21.3.2006 - Gaston včera oslavil nejen první jarní den, ale i své tříměsíční narozeniny. Venku začíná svítit sluníčko a tát sníh a našim štěňátkům se přestává chtít domů. Když už se přeci jen uvolí, že půjdou, vrací se nám dvě bahnité koule - větší a menší. Betónek stále ještě nemá páníčka, je hloupé chválit si vlastní psy, ale Gastonek opravdu vypadá velice nadějně co se výstav týče. Samozřejmě Vám u tříměsíčního psíka nezaručíme, že bude šampiónem, ale podle toho, co se už posoudit dá, vypadá Gaston skutečně nadějně, takže se mu páníčku ozvi a nemusíš ho mít na výstavy, mazlení to on také rád. Abych nezapomněla, Gastonek zdraví všechny svoje fanoušky!


15.3.2006 - Gastonovi je 12 týdnů. Roste jako z vody, však mu také chutná - jak je vidět na fotce. I když má v misce granulky, je ze všech pejsků nejdříve nabaštěný. Gastonek stále ještě nemá páníčka, takže jestli si právě čte tyhle novinky, mohl by mu konečně zavolat :-).


10.3.2006 - Gastonkovi je 11 týdnů a stále nemá páníčka, což je škoda, protože je teď v tom nejroztomilejším věku, no, ale zase si ho užijeme my a hlavně Kačenka, která je s ním namočená v každé lumpárně. Takže volejte Gastonkovi! Určitě Vám bude dělat jen a jen radost a slušelo by mu to také na výstavách! Je dobře stavěný, má hodně sytý pigment po tatínkovi a nemá jedinou pihu! No ale výstavy nejsou podmínkou, podmínkou jsou hodní páníčci!!!


4.3.2006 - Gastonek-Betónek včera absolvoval druhé očkování, vyváděl ještě více než při prvním. Do večera byl těžce raněný a nesmělo se na něj ani mluvit, protože i to ho bolelo. Rovněž radikálně změnil názor na granulky. Zjistil totiž, že pokud je nesní on, udělá to s radostí Kačenka, proto teď bagruje svou misku na jedničku.


1.3.2006 - Gastonovi bylo včera 10 neděl. Má se čile k světu a stále hledá páníčka! Už umí spinkat na gauči a váží 2,10 kg, je to správný jedlík, jen granulky mu pořád moc nevoní. Je to moc milý a společenský pejsek, jako jedináček je také tak trošku rozmazlovaný. Je pro každou legraci a když je hodně unavený - umí se i mazlit. Tak jestli ho chcete, tak si pro něj přijeďte :-).


22.2.2006 - Gastonovi je 9 neděl a stále ještě není zadaný!! Váží 1,7kg a již obdržel svou první přezdívku. Tříletá Anička mu s bezprostředností dětem vlastní začala říkat Betónek. Nejhorší je, že se to v rodině celkem ujalo a je těžké na něj volat Gastonku, Betónku Vám na jazyk přijde tak nějak dřív :-). Jinak se kluk učí chodit čůrat ven, už se mu to občas podaří odnést až na práh za dveře! Pokud chcete veselého a bezstarostného raubířka, zavolejte Betó... Gastonkovi :-).


14.2.2006 - Gastonkovi je dnes osm neděl a měl velkou premiéru, byl poprvé venku! Částečně proto, protože bylo konečně krásné počasí a hlavně proto, protože se přestal plazit a začal běhat a tak mu už nenastydne bříško. Gastonek je připravený k odběru, pokud chcete právě takového psího kamaráda, stačí mu jen zavolat. Jaký kluk je? Nesmírně přátelský a společenský, s každým je ihned kamarád a má velmi milou a vstřícnou povahu. Rád lumpačí s Kačenkou a má rád kolem sebe i ostatní pejsky. Mamča před ním už utíká do vyšších poloh a tak se role chůvy ujala jeho trpělivá bábi Týnka. Jedinou vadu kluk má, a to tu, že mu zatím ani trošku nechutnají granulky, jinak ale všechno!


10.2.2006 - Gastonek byl dnes poprvé očkován a rovněž i očipován - premiérově, jako naše první štěňátko. Do teď se totiž štěňátka tetovala. No naříkal u toho jako správný chlap. Teď ho čeká týdení odpočinek po všech těchto procedurách a za týden bude připraven k odběru, takže mu zavolejte, jestli se Vám líbí!! Ještě jsme zapomněli dodat, že odstavovací kůra byla u Gastonka úspěšná a kluk už běhá jako správné štěňátko. Že mu to ale trvalo, tlusťochovi :-).


8.2.2006 - Gastonovi je sedm neděl. Byl podruhé odčerven a váží 1300g. Koncem týdne mu moc radost neuděláme, protože ho čeká očkování a čipování, no ale přejeme mu, aby to byly ty nejhorší lékařské zákroky, které ho v životě potkají. Jinak je Gastonek strašně moc společenský pejsek. Ani trošku nechce být sám v pelíšku, hrozně rád se chová a ožužlává nosy, ale zároveň si i hrozně rád hraje s ostatními pejsky, hlavně s Kačenkou.


4.2.2006 - Gastonek se stal držitelem jednoho z našich rekordů. Je jím 1. místo na seznamu nejtlustších a nejnepohyblivějších štěňat. Gastonek ve svých 6ti nedělích totiž stále ještě nechodí! To se někdy stává málopočetným vrhům velmi mléčných fen. Beruščina mamča Týnka má takto přetlostlý a nepohyblivý každý svůj vrh. Mívá totiž většinou pouze dvě štěňátka a sama je velmi mléčná fenka a prvotřídní matka. Bohužel je ale tato skutečnost štěňátkům později spíše na obtíž, protože jsou přehamaná kvalitním mlíčkem, jsou tlustá a tím i nepohyblivá. U Barušky se nám to stalo poprvé a to zřejmě díky skutečnosti, že Gastonkovi zůstalo mlíčko původně určené sedmi štěňátkům. V takovém případě je nutné snižovat laktaci fenky omezováním stravy a převádět štěně na tuhou stravu. Chlupatá koule pak veškerý pohybový deficit velmi rychle dožene. Gastonek tuto terapii právě započal!


31.1.2006 - Gastonovi je dnes šest týdnů a váží 1220g. Je to kus chlapáka a stále hledá nového páníčka, za dva týdny může kluk vyrazit do světa. Až projde povinným očkováním a čipováním! Tak mu zavolejte.


29.1.2006 - Gastonek začal být odstavován. Pokud by záleželo na něm, mlíčko by stačilo, ale dospěl do věku, kdy je již přechod na jinou stravu téměř nutný. Zatím ochutnal rybu s rýží a opravdu mu to šmakovalo. Poněkud nevýchovně dostává od chovajících návštěv kousky buchet a pečiva a ty mu rovněž moc chutnají. Pro Berušku sice není kojení jediného raubíře takovou zátěží, nicméně Gastonek stále ještě nechodí a důvodem je právě neuvěřitelně přejedené bříško :-).


24.1.2006 - Gastonkovi je pět neděl. Váží 177g a byl dnes podruhé odčerven. Je stále ještě volný a pokud se vám líbí, může být již za tři neděle váš! Tedy pokud se mu budete líbit i vy :-). Naše nová fenka Kačenka mu svědomitě nahrazuje chybějící sourozence a Gastonek řádí a řádí a řádí.


20.1.2006 - Gastonek má zoubky! Umí je i používat, kouše mamču a i případné chovatele. Prořezání prvních zoubků u kavalírků je moc důležité, záleží na nich totiž další chovná kariéra štěňátka. Kavalíří miminko totiž musí mít perfektní nůžkový skus - tj. horní řezáky těsně překrývají ty spodní. To je jedna z podmínek pro uchovnění pejska. Gastonek má perfektní nůžkový skus. Výhodou i nevýhodou prvních zoubků ovšem je, že po přezubení může být všechno jinak! Pokud se chcete dozvědět o kavalířích zoubcích něco víc, klikněte ZDE.


18.1.2006 - Gastonkovi byly včera čtyři neděle. Váží 940g a už lumpačí - otvírá a zavírá tlamu dokořán, 2x kousne Báru do ucha a usne. Už umí i štěkat, co tedy neumí je chůze, ale to s tím obrovským břichem zkrátka nejde!


14.1.2006 - Gaston obdržel z plemenné knihy tetovací číslo - 8721. Nicméně bude mít premiéru, protože jako naše historicky první štěňátko nebude podle nových stanov klubu tetován, nýbrž čipován. Akce ho čeká někdy v osmém týdnu života. Dle nových stanov klubu budou od letošního roku muset být štěňátka povinně čipovaná, o tom, zda budou k tomu i tetovaná rozhoduje chovatel. My naše miminka této bolestivé procedury rádi uchráníme.


10.1.2006 - Gastonkovi jsou dnes tři neděle. Čím dál víc se začíná podobat svému lachtanímu jmenovci - co do stavby těla. Váží 726g a roste do krásy. Byl dnes také poprvé odčerven, ač nerad. Ještě stále je volný a pokud se vám líbí, za pět neděl byste ho mohli mít doma. Nezávazná návštěva je samozřejmě také možná a vítaná.


6.1.2006 - Tak Gastonek se již dívá na svět - asi tak hodinu denně, když zrovna nespí. Otevřela se mu totiž očíčka. Jinak se má skvěle, když zrovna není stulený u mamči, griluje si špíčky na vyhřívací dečce, protože se nemůže zahřát dohromady se sourozenci. Ovšem společná hra mu scházet nebude, protože jsme mu právě dnes přivezli potencionální kamarádku na hraní - viz. AKTUALITY.


3.1.2006 - Dámy a pánové, máme tu čest, představit Vám 14ti denního trikolorního pejska Gastona Zaječická Horka. Myslím, že teď ho již s klidným svědomím můžeme nabídnout případným novým páníčkům, protože je mu právě dnes 14 dní, váží 544g a to nejhorší už má zasebou. Ba myslím, že vám ho můžeme přímo doporučit, protože prošel skutečně drsným přírodním výběrem a rozhodně se tak jedná o naprosto zdravé štěňátko. Takže pokud někomu učaroval, volejte, ještě není zadaný.


30.12.2005 - TR psík si vede velice dobře, začal mu černat čumáček a jelikož má mlíčko pouze sám pro sebe, je z něj nepohyblivá koule. Když je náhodou přetočen na záda, tak tam zůstane a jako tlustá beruška hrabe nožičkama, ale nemůže zpátky, protože je, jak to jen říci - přehamaný. Dostal své pracovní indiánské jméno, říkáme mu "Ten, který přežil". Jinak ale pokud by se pro něj našel ještě teď nový páníček, má již jen do úterý 3.1.06 prostor na to, aby si ho sám pojmenoval jménem od písmenka "G", protože ve 14 dnech stáří vrhu se již musejí odevzdat navrhovaná jména.


27.12.2005 - Asi každý z nás zná ten pocit zmaru a beznaděje, když něčemu věnuje veškerou péči a úsilí a i přes to se mu všechno hroutí pod rukama. Takovéto pocity smíšené se šokem jsme měli den po Vánocích, 25.12.2005, kdy nám přes veškerou snahu a péči pod rukama uhynul téměř celý vrh naší Berušky. Štěňátka se ten den začala potýkat s dýchacími obtížemi, přestala sát a během několika málo hodin i přes péči našeho pana doktora uhynula nebo musela být utracena. Dle výroku veterináře není příliš jasná příčina úhynu, ale na vině je nejspíš skutečnost předčasného porodu, kdy se štěňátka narodila 56tý den březosti a nejdřívější den je přitom 59tý. U jedné fenky byl diagnostikován zápal plic. Přestože jsme celé svátky strávili na veterinární ošetřovně, kde obětavý pan doktor nadopoval celý vrh vitamíny a podpůrnými prostředky, je výsledek celého snažení žalostný. Z celého vrhu zůstal pouze jeden trikolorní pejsek. Dle názoru našeho veterináře, pokud se dožil dneška, má velkou naději přežít. Prozatím se mu daří dobře, pije a přibývá, k dnešku váží 289g. Baruška se rovnež vzpamatovává ze šoku, celá pohroma ji vykolejila tak jako nás, protože něco obdobného se jí, i nám stalo vůbec poprvé. Bára rovněž prošla vyšetřením a kontrolou a naštěstí je úplně v pořádku. Zatím se vám neodvažujeme nabídnout zbývající štěňátko k zadání, ale za týden budeme rozhodně chytřejší a pokud tu budu za týden psát, jak miminko přibírá a kulatí se, má štuclík vyhráno a budeme pro něj moci hledat nového páníčka.


23.12.2005 - Protože je nutné každý den kontrolovat zdravotní stav štěňátek a protože to nejde podle stejných pravidel jako u dospělých psů (příjem potravy a tekutin, vyměšování atd.), musí se štěňátka pravidelně vážit. Pokud přibírají na váze, je vše v naprostém pořádku. Berušky štěňátka měla poměrně nízkou porodní váhu, je to proto, protože se narodila téměř o týden dříve a to se stalo zase proto, protože původně bylo miminek 7, bohužel dvě se narodila mrtvá. Nicméně ostatní štěňátka přibírají a jsou to takoví čertíci, že se při vážení vyškrábou z misky!


21.12.2005 - MÁME MIMINKA! Tak je to tady, včera, 20.12.05, se Berušce narodilo pět štěňátek - bh pes (146g), bh fena (166g), tr pes1 (158g), tr fena (177g) a tr pes2 (138g). Odteď bude tato stránka pravidelně, 2x týdně aktualizována. Přibližně každý pátek se dozvíte něco nového ze života štěňátek a každé úterý budou aktualizovány jejich fotografie a váha.


12.12.2005 - Beruška už je chudák skoro širší než delší. Začala bojkotovat pravidelné zdravotní procházky a rovněž pečlivě vybíranou a vyváženou stravu pro březí fenky, a jak říká panička, začala se cpát blbostma. (já sama jsem byla ještě nedávno ve stejném jiném stavu a vzpomínám si na svou stravu a mohu zodpovědně prohlásit, že to taky byly blbosti!) Ať tedy žijí lívance, sušenky, šunkové salámy a dětské piškoty!


15.11.2005 - Tentokrát máme pro zájemce o štěňátka daleko lepší zprávu než u Cony. Beruška se kulatí, přibírá a pohmatem na bříšku jdou najít dva vlašské oříšky, takže kolem Vánoc se narodí minimálně dvě štěňátka.


29.10.2005 - Takže i čtvrteční překrytí proběhlo tak jak má a Beruška už přestává hárat, jestli ale budou štěňátka, se dozvíme nejdříve kolem 16.11, kdy je lze u maminky v bříšku oběvit pohmatem.


25.10.2005 - Jelikož se Beruška na svá letošní štěňátka opravdu těší, proběhlo dnešní krytí k oboustrané spokojenosti, překrytí se bude konat ve čtvrtek 27.10.


15.10.2005 - Dobrá zpráva pro všechny zájemce o štěňátko! Baruška nám asi chce vynahradit to nepovedené krytí Cony a včera se rozhárala. První krytí tak proběhne v úterý 25.10. a druhé ve čtvrtek 27.10. Štěňátka by se tak měla narodit kolem 28.12.2005 a pokud vše dobře dopadne, k odběru budou koncem února 2006! Všechny podrobnosti o plánovaném vrhu najdete i nadále na této stránce.
© Petra Pešková 2007