Chovatelská stanice Kavalír King Charles španělů ©

CHCETE KAVALÍŘÍ MIMINKO?


Hanny - jediné štěňátko, blenheimová fenka z vrhu "H", (* 17.5.2006 - ze spojení blenheimové fenky Cony Zaječická Horka a trikolorního pejska Alberta Jizutoji) je již u nové paničky!


posledmí snímek Hanny u chovatele

Naše hvězdička - Hanička se dostěhovala k novým páníčkům. Dáme do pořádku dům, nakoupíme nové bačkory a koberečky a připravíme se na nová dobrodružství :-).
ALBERTO JIZUTOJI CONY ZAJEČICKÁ HORKA
snímek Alberta Jizutoji snímek Cony Zaječická Horka

* 22.2.1004, V2, 2x V1 CAC, Klubový vítěz, Bon. kód: 411 111 111 141 1E, Otec: Stonehill´s West Side Story Matka: Nikita Boom z Kamilkové zahrady

* 30.8.2002, VN1, nejkrásnější fena dorostu, 2x V1 CAJC, V2, Bon. kód: 5/E/1 Vyšetření srdce 2004 negativní, otec: Rockwell de Castelburry matka: Galtee Kodaikanalsnímek fenky po narozenísnímek fenky - 1. týdensnímek fenky - 2. týdensnímek fenky - 3. týdensnímek fenky - 4. týdensnímek fenky - 5. týdensnímek fenky - 6. týdensnímek fenky - 7. týden
po narození1. týden14 dní3 neděle4 neděle5 neděl6 neděl7 neděl


CO JE NOVÉHO?

12.7.2006 - Tak, a Hanďule je pryč. Bude dělat společnost paní na Lipně. Jelikož se u nás projevovala dosti vodně, asi se jí tam bude líbit. Přejeme té chlupaté psí kouli veselý a bezstarostný život, plný perfektních psích zážitků a radostí! No a paničce přejeme kámošku, která dodává i deštivým dnům jiskru a která jí přinese spoustu radosti!


11.7.2006 - Tak, Hanička už se pomalu chystá vylétnout z hnízda. Tedy spíš se na to psychicky chystáme my, je to pokaždé, jako byste posílali pryč svoje mimčo. Hanička se moc nechystá, protože nic netuší, chuděra. No udělali jsme co se dalo, aby byla do nového života dobře vybavená, však taky měla v neděli 9.7.06 třetí - tak oblíbené odčervení :-).


5.7.2006 - Hanny je dnes sedm týdnů, k narozeninám dostala očkování a pod kožíšek čip, ten v našem klubu může plně nahradit tetování, kterého rádi naše štěňátka ušetříme. Hanička je pěkný štucel, váží 1,80kg a je ZADANÁ. V neděli jí čeká poslední odčervení a ve středu si jí už odveze nová panička!


28.6.2006 - Haničce je dnes šest týdnů. Váží 1,58 kg a čeká na nového páníčka. Pokud chcete kavalírku na mazlení, ale ne pro výstavy, tak se jí ozvěte! Hanny je totiž hodně bílá a ještě připomíná huskyho. Má totiž blankytně modré oči, ty jí časem pravděpodobně zhnědnou, ale pouze do světle - oříškového odstínu a to je málo. Hanička je jinak moc šikovná a čilá holka, ráda si hraje a lotrandí. Někdy jí chvilku trvá než se rozkouká, ale pak to stojí za to! Tak jí zavolejte!


26.6.2006 - Sluníčko nám v poslední době poněkud umrtvuje život venku, nikoliv však na naší zahradě. Tam vládne bílá střela! Hanička se totiž učí chodit čůrat ven. Moc jí to zatím nejde, protože na to venku nemá čas, někdo přece musí honit motýly, zlobit ostatní kavalírky, okusovat trávu a zkoumat zákoutí. No a že se jí chtělo čůrat? Na to si vzpomene zase až doma!


21.6.2006 - Hanny je dnes pět týdnů. Váží 1,30kg a byla podruhé odčervena. Stále si jí ještě nenašel páníček, takže jestli se vám líbí - je volná, za tři týdny si jí můžete odvézt, když se jí budete líbit! :-)


18.6.2006 - Už jsme se tu zmínili, že Hanička má zoubky a baští granulky pro štěňátka. Správně rostlé zoubky jsou pro štěňátko důležité ze dvou důvodů. Zaprvé je to kvůli příjmu potravy a zadruhé kvůli případné výstavní kariéře. Kavalírek totiž musí mít perfektní nůžkový skus (horní řezáky těsně překrývají spodní), aby byl uznán chovným. Hanička má krásný nůžkový skus! Pokud se chcete o kavalířích zoubcích dozvědět více, klikněte ZDE.


15.6.2006 - Hanny byly včera čtyři týdny, váží 1,04kg a protože je to už velká slečna, začala dostávat "dospěláckou" baštu a protože je to holka odmalinka šikovná a čilá, baští ráda a s chutí. No a abych nezapomněla, Hanička zdraví svoje Yorkee příznivce :-).


10.6.2006 - Hanička krásně roste a vybarvuje se, nicméně zůstane do budoucna hodně bílá, na blenheimka má malý podíl hnědých ploten. Nejedná se o vylučujicí vadu z chovu, nicméně pokud by se na výstavě rozhodčí rozhodoval mezi Haničkou a jinou pěknou fenkou, asi by horší vybarvení bylo pro Haničku přitěžujicí okolností. Nicméně i tak Hanny vypadá, že z ní vyroste exkluzivní krasavice po mamince a v řádění s novým páníčkem jí převaha bílé barvy rozhodně vadit nebude. Případný zájemce bude na chybné vybarvení při koupi samozřejmě upozorněn, stejně jako by byl upozorněn na případné další vady, které ale naše slečna nemá :-).


7.6.2006 - Hanny jsou dnes tři týdny, váží 78,4dkg a náramně se začíná podobat soudku, který nosí na krku bernardýni :-). Jelikož ve třech týdnech poprvé odčervujeme štěňátka, dostala i Hanička dneska pastu proti červíkům, nechutnalo, ale co se dá dělat, je to nutné pro další zdravý vývoj štěňátka!


4.6.2006 - Hanička dostala do pelíšku kamaráda - plyšového králíka, aby jí nebylo smutno po sourozencích, ale hlavně s ní králík půjde do nového domova a protože bude navoněný mamčou a pelíškem a protože ho Hanička bude mít sebou v novém prostředí, měl by jí tak pomoci překonat strach z nového a z neznámého.


31.5.2006 - Dnes vám tedy oficiálně představujeme bh slečnu Hanny Zaječická Horka, přesně o takové jméno jsme pro ní zažádali na plemenné knize. Haničce je dnes 14 dní, váží 52 dkg a je volná k zadání pro nového páníčka!


28.5.2006 - Musíme pochválit fenečku, je hrozně moc šikovná a čilá a už se jí i otevírají očíčka. Vzhledem k tomu, že se pro ní zatím nenašel nový páníček, který by si jí i pojmenoval, máme pro ní již vymyšlené jméno. Bude se jmenovat Hanny Zaječická Horka a přátelé jí budou moci říkat Haničko :-).


24.5.2006 - Takže naše miminko dnes oslavilo týdení narozeniny. Váží už 25,8dkg a má za sebou úspěšně první, kritický týden života. Cony se s mimčem už sžila a nikdo by na ní nepoznal, že je to její první štěndo, ale začátky byly zajímavé :-). Čubince už černá nosánek a je volná pro nového páníčka. Ten, pokud by se ozval, má šanci už jen do středy, 31.5.06 vymyslet si pro ní jméno od "H". Ve 14ti dnech věku se totiž musí nahlásit jména štěňat na plemenou knihu.


21.5.2006 - Tak dneska máme důležitou novinku pro všechny, kterým se líbí naše "Háčko". Fenka je totiž volná k zadání. Je to malý dráček a má se čile k světu. Ona to totiž tak trošku potřebuje, jelikož je její mamča prvnička a něco jí ještě tak úplně nejde. No to už je úděl skoro všech prvních dětí, že slouží jako trenažér :-).


18.5.2006 - MÁME MIMINKO! Včera - 17.5.2006 se ve 22:10 naší fence Cony narodila její první bh dcerka. Měla i dva bratříčky - bh a tr, ale ti se bohužel narodili mrtví. Fenka je ale čilá, tlusťoučká a má se k světu. Při narození vážila 19,8 dkg, což je krásné. Ale po předchozích zkušenostech s vrhem "G", budeme jásat až za týden. Nicméně se fenka narozdíl od vrhu "G" narodila přesně v termínu - 61 den a tak snad bude vše v pořádku. Odedneška bude tato stránka 2x týdně aktualizovaná a 1x týdně - ve středu, přibude nová fotografie fenky.


14.5.2006 - No, mysleli jsme, že další zápis bude už o narození štěňátek, ale Alberto Jizutoji včera na Klubové výstavě v Kutné Hoře získal ocenění Vítěz Klubové výstavy, no a to rozhodně stojí za zaznamenání a gratulaci! Jinak Cony už sotva chodí a heká chudák na každém kroku, miminka jí v břiše rejdí jako malí čertíci. Ale už si snad holka brzy oddychne!


10.5.2006 - Cony už váží 9,7 kg, přibrala 1,9 kg. Že bychom měli tak 3-4 štěňátka? :-) Fence jsme vyndali porodní bednu, aby si mohla v klidu hrabat a připravovat se na svou velkou premiéru, protože právě za týden se můžete dozvědět, zda se narodilo právě to miminko pro vás. Držíme vám palce, ale ty palce nejpalcovatější držíme hlavně Cony a její nastávající rodince - aby všechno proběhlo naprosto perfektně a nekonala se žádná katastrofa!!!


1.5.2006 - Cony už má pěkné bříško, ale nějak si to nechce připustit a na procházkách se vůbec nešetří. Baští už granulky pro těhulky, ale nejraději by snědla ještě tátu, mámu, bábu s roštím a vůz i s koňmi - zkrátka jí chutná a to je dobře :-). No a ještě se musíme pochlubit s tím, že tatínek mimin - Alberto včera získal na Mezinárodní výstavě psů v Praze - Letňanech ocenění V1 CAC!


14.4.2006 - Tentokrát máme pro zájemce o Coniny štěňátka lepší zprávu než minule. Cony je ve čtvrtém týdnu březosti, začínají se jí plnit boky a pohmatem lze v bříšku najít miminka ve velikosti vlašského oříšku. Takže v půli května nás snad čeká radostná událost :-).


21.3.2006 - Conďa už přestává hárat, což vypadá nadějně, ovšem první skutečné náznaky toho, zda se krytí opravdu povedlo, můžeme zjistit až asi v polovině březosti, tedy někdy kolem 13. dubna. Budeme informovat.


17.3.2006 - Překrytí je ještě strašnější výraz než svatba a krytí, no, ale prostě dnes proběhlo, raději, vzhledem k prvnímu neúspěchu a vzhledem k tomu, že jestli chce být Cony poprvé maminou, má už opravdu nejvyšší čas!


15.3.2006 - Je hloupé říkat tomu svatba a říkat tomu krytí je zase strašně neosobní, no zkrátka, jestli matka příroda dopustí, byla právě dnes počata štěňátka "H".


13.3.2006 - Conďa dnes byla na vyšetření krve, vzhledem k tomu, že jsou v holešovickém LABVETU opravdu rychlí, ještě dnes víme, že správné dny nastanou mezi 15.3. - 17.3.


10.3.2006 - Cony se rozhárala, vzhledem k tomu, že při prvním krytí nezabřezla, absolvovala dnes ve veterinární laboratoři stěry, které nám upřesní ten správný den pro krytí. V pondělí jde holka ještě na krev.
© Petra Pešková 2007