Chovatelská stanice Kavalír King Charles španělů ©

CHCETE KAVALÍŘÍ MIMINKO?


Obě dvě štěňátka z vrhu "I" naší blenheimové fenky Cony Zaječická horka s tricolorním pejskem Imperátorem z Hradu Špilberk jsou již u nových páníčků!

Vrh I

Štěňátka zleva: Iron Duke Zaječická horka, bh pejsek a Iron Lady Zaječická Horka, tr fenka.
IMPERÁTOR Z HRADU ŠPILBERK CONY ZAJEČICKÁ HORKA
snímek Imperátora z Hradu Špilberk snímek Cony Zaječická Horka

* 24.4.2005, Velmi nadějný, Výborný, vítěz třídy mladých, CAJC, Slovenský šampión krásy mladých, V2 res CAC Bon. kód: 111 141 151 141 1E, nos 3,8, Otec: Evans Monarch Hanácký ráj, Matka: Deepy Twai z Císařského mlýna

* 30.8.2002, VN1, nejkrásnější fena dorostu, 2x V1 CAJC, V2, Bon. kód: 5/E/1 Vyšetření srdce 2004 negativní, otec: Rockwell de Castelburry, matka: Galtee Kodaikanal

CO JE NOVÉHO?


poslední fotografie Iron Lady u chovatele.

24.10.2007 - Dnes se ke svým páníčkům odebrala i Iron Lady. Bydlet bude v Milovicích, páníčci se na ní moc těšili, tak jim přejeme, aby jim to všem spolu co nejvíc klapalo. Z Ladynky, aby vyrostla skutečná Lady a páníčci aby v ní měli super kámošku do nepohody na dlouhá léta!
22.10.2007 - Štěňátka dnes slaví osminedělní narozeniny. Ronďa je tedy slaví již ve svém novém domově a Lejdynka moc neslaví, protože je jí móóóóc smutno. Bloumá po domě, fňuká a hledá brášku. Chybí jí parťák na lumpárny, ostatní kavalírci se jí sice věnují, ale asi to není ono. Tohle je vždycky smutné období v životě štěňátek, naštěstí tenhle smutek velmi rychle odezní a štěňátka jsou opět ochotna věnovat se okolním zajímavostem a novinkám! Lejdynku čeká odchod do nového domova ve středu!


poslední fotografie Iron Duka u chovatele.

21.10.2007 - Tak dnes odjelo domů první miminko. Páníčci z Vyškova si odvezli blenheimového pejska Iron Duka. Přejeme mu, ať se mu v novém domově líbí a ať si spolu s novými páníčky dobře rozumí. Rovněž ať dělá čest svému jménu a vyroste z něj zdravý, silný, krásný a ušlechtily Kavalír!
19.10.2007 - Mimča byla dnes poprvé očkována a zároveň s tím i čipována. Teď se doma v pelíšku vzpamatovávají z dalšího zážitku z velkého světa! Tohle byla poslední procedura, kterou u nás absolvovala, teď si ještě pár dní odpočinou a hurá do nového dobrodružství a k novým páníčkům. Ronďa by měl odjet v neděli a Lejdynka ve středu :-(.


15.10.2007 - Štěňátkům je dnes sedm neděl! Ronďa váží 2070g a Lejdynka 2250g. Obě byla dnes potřetí odčervena a ani v následujícíh dnech je rozhodně nečeká nic pěkného! Půjdou totiž na své první očkování a zároveň s ním absolvují i čipování. Potom je čeká oddech v maminčině pelíšku a pak již mohou vyrazit do světa! Počítáme, že tak příští víkend by již mohla "vylétnout z hnízda"! Záleží ale samozřejmě na páníčcích, kdy bude ten správný čas přivést domů nového člena rodiny :-).


14.10.2007 - Jak jsme již inzerovali, měla štěňátka dnes další návštěvu. Přijeli se na ně podívat páníčci jejich tatínka, ale bohužel bez Impíka! Ten měl totiž po výstavě a usoudil, že si potřebuje odpočinout a prostě odmítl přijet :-). Škoda, těšili jsme se na společné foto do aktualit. Nicméně jeho rozhodnutí tolerujeme, chápeme a tímto ho alespoň na dálku zdravíme!!! Štěňátka se moc líbila a tentokrát bude malinká změna v tom, že miminka dostanou výbavu do nových domovů právě od páníčků jejich tatínka, kteří jim dnes přivezli dárkové balíčky! Jménem mimin, která je určitě ocení, jim za ně ještě jednou moc děkujeme!!!


8.10.2007 - Takže, štěňátka dnes slaví své již šestinedělní narozeniny! Aktuální váhy: Lejdynka má 1970g a Ronďa 1906g. V neděli odpoledne budou mít další vzácnou návštěvu. Přijede se na ně podívat jejich taťulda Impík se svými páníky, jsme zvědaví jak se budou líbit!


4.10.2007 - Protože bylo včera krásné a teplé počasí, mohla se štěňátka poprvé podívat ven! Reakce byly pro tento vrh klasické: Ladynka průzkumničila a Ronďa se bál - ale ne dlouho :-). Nakonec tam mimča řádila asi půl hodiny a celý zbytek dne pak bylo v pelíšku jedno velikééééé tichóóóóó :-).


1.10.2007 - Miminům je pět neděl. Byla podruhé odčervena a rozhodně nepatří k těm rozmazleným a mrňavým. Ladynka totiž váží 1,66kg a Ronďa 1,64kg, oba krásně baští a chutnají jim i granule. Z porodní bendy již hravě vylezou a tak dostali svůj první velký pelíšek. Měl úspěch :-). Ladynka tu měla v sobotu na návštěvě své páníčky a sympatie byly oboustrané! Vydržela jim celou dobu spinkat na klíně a i páníčkům se moc líbila, to jsme rádi.


28.9.2007 - Štěňátka už krásně běhají a to dokonce i po dlaždičkách, to je pro ně vždycky nejtěžší! Rovněž mají proříznuté všechny zoubky, oba mají správný - nůžkový skus, pokud Vás zajímají zoubky u kavalírků, přečtěte si tento článek. No a protože se již pomalinku blíží doba, kdy štěňátka odejdou do nových domovů, můžou si jejich páníčci přečíst co je čeká a nemine pro změnu v tomto článku.


26.9.2007 - Dnes přišla štěňátkům identifikační čísla. Jsou to vlastně čísla, pod kterými jsou zapsána v plemenné knize. Dříve, dokud se štěňátka ještě tetovala, byla to i jejich tetovací čísla. V současné době ale štěňátka už jen čipujeme. Takže pejsek Iron Duke je v plemenné knize zapsán pod číslem 9842 a fenka Iron Lady pod číslem 9843. Lejdynka bude mít v sobotu návštěvu! Přijedou se na ní podívat její budoucí páníčci. Ronďa má páníčky móóóc daleko, takže až je poprvé uvidí, hned s nimi i odjede!


24.9.2007 - Štěňátka mají dneska další narozeniny, tentokrát čtyřtýdenní. Obě mají 1,4 kg a už začínají pěkně řádit, vypadá to, že za chvíli vylezou z pelíšku. Zatím jsou vyndavána manuálně za účelem zkoumání nových prostorů. Mamča už od nich pomalu dostává zabrat. Ladynka se zatím jeví jako čilejší a živější, Ronďa má svou životní fylozofii: "Dejte mi jíst a nechte mě spát!". Rovněž přišel na řadu u štěňátek tolik oblíbený smetánek - byl uvítán s nadšením! Celkově jsou štěňátka každý den živější a živější a nastal tak čas, kdy je mohou přijet navštívit jejich budoucí páníčci.


19.9.2007 - Mimčům začínají růst zoubky, zatím nejsou moc vidět, ale jdou nahmatat, když jim strčíte prst do tlamičky. Rovněž si také začínají spolu hrát, jsou to divoké rvačky, které vypadají asi takto: obě štěňátka otevřou tlamičky, zaklesnou se jimi do sebe a tvrdě usnou :-).


17.9.2007 - Štěňátkům jsou dnes tři neděle, obě mají 1,2 kg a dnes byla poprvé odčervena pastou pro štěňátka. Sledování váhy u štěňat je velmi důležité, je to totiž zatím jediný ukazatel toho, jak štěňátka prospívají no a také se podle toho dávkuje odčervení. Tato štěňátka prospívají velmi dobře a odčervovací pasta jim vůbec nechutnala, ale to snad ještě žádnému miminu.


16.9.2007 - U Cony v pelíšku začíná být rušno! Miminka začala míň spinkat a víc trénovat chůzi, jenže to s těmi přecpanými bříšky vůbec není jednoduché, je to celkem legrace je pozorovat, ale oni to zvládnou coby dup..... :-)


10.9.2007 - Miminkům jsou dnes dva týdny. Daří se jim výborně a rostou jako z vody. Ronďa váží 850g a Lejdynka 884g. Dnes jsme odeslali na plemennou knihu žádost o vystavení průkazu původu, na které jsou již uvedena i jejich jména, která jim do něj budou vepsána, takže Iron Duke a Iron Lady jsou dnešním dnem oficiální!


6.9.2007 - Trikolorní fenka je dnešním dnem rovněž zadaná a její budoucí páníčci si přejí ponechat jí jméno Iron Lady. Druhou novinkou je, že se Ladynka i Roník v těchto dnech poprvé podívali na svět, rozlepila se jim totiž očíčka. Jejich páníčci je budou moci zakrátko přijet navštívit, nejvhodnější doba pro první návštěvu je mezi 4. a 5. týdnem věku štěňátek, to už s nimi je legranda.


4.9.2007 - A jako obvykle štěňátko, na které máme nejvíce zájemců zůstává nakonec volné! Takže tímto je trikolorní fenečka volná k zadání. Pokud si ji nový páníček najde do neděle 9.9.07, může si jí ještě sám pojmenovat. V pondělí se ale již nová jména štěňátek musí poslat na plemennou knihu, v tom případě pak dostane fenka naše jméno - Iron Lady.


3.9.2007 - Miminům je dnes týden, prospívají výborně, jak značí jejich dnešní váhy: pejsek 554g a fenka 532g. Což je téměř dvojnásobek porodní váhy! Však také vypadají jako malí bernardýni. Cony má prostě z mateřství jedničku! Přesvědčte se sami na aktuálních fotografiích!


2.9.2007 - U blenheimového pejska došlo k malé úpravě jména. Ke jménu Iron mu bylo přidáno přízvisko Duke (vévoda), takže dovolte, abychom Vám ho tímto představili v plné kráse: Železný vévoda, blenheimový psík Iron Duke Zaječická Horka!


31.8.2007 - Štěňátka nám zdárně kynou a začínají jim černat čumáčky. Blenheimový pejsek již dostal své jméno, bude se jmenovat Iron. Jaké jméno psovi dáte, takový je, takže přejeme Ironovi aby byl co nejželeznější, nejsilnější a nejzdravější!


28.8.2007 - Dnes tedy bohužel smutná zpráva. Pejsek č. 2 (Dvoukorunka) již není. Pravděpodobně pro něj byl přechod z maminčina bříška do nového světa příliš těžký a nezvládnutelný, a tak přestože to byl velmi pěkný a silný kluk, 5 hodin po porodu v tichosti umřel :-(. Bohužel se to občas stává, protože je období adaptace na nový život velmi kritické pro všechna novorozeňátka. Ostatní štěňátka jsou nicméně v pořádku a zdárně se kulatí. Obě jsou již předběžně zadaná a jejich budoucím majitelům připomínáme, že si pro ně mohou vybrat jméno, které jim bude zapsáno do průkazu původu. Podmínkou je pouze to, aby začínalo na písmenko "I".


27.8.2007 - JE TO TADY. Cony dnes porodila tři štěňátka: BH pejsek 1 - 248g, BH pejsek 2 - 240g a TR fenka - 240g! Štěňátka jsou krásná, velká a zdravá. Porod proběhl naprosto normálně a bezproblémově. Ošetření veterináře potřebovala pouze trikolorní fenka, protože se narodila s paspárky. Jinak je ale vše v pořádku a miminka se mají k světu. Nadále na této stránce budeme každé pondělí aktualizovat fotky miminek a jejich váhy, no a přibližně každý pátek se dozvíte něco nového z jejich života!


12.8.2007 - Conďa i nadále uspokojivě tloustne, neustále jí chudinku honí mlsná a ona se opravdu snaží, aby jí nedohonila :-). Asi za 10 dní by se měla narodit miminka, takže držíme mamče všechny palce!!!!


3.8.2007 - Jakmile jsme napsali, že Cony nezabřezla, začala fenka tloustnout v pase :-). Nedalo nám to, změřili jsme jí a za necelý týden přibrala na objemu 3cm! Takže je jasné, že se něco děje! Vzhledem k tomu, že se nám při osvědčené prohlídce bříška 25 den březosti nepodařilo najít vůbec nic, je to pro nás velké a příjemné překvapení. Očekáváme 1, maximálně 2 štěňátka, pokud to tedy není falešná březost! :-)


27.7.2007 - Tak bohužel k dnešnímu dni je již více-méně jasné, že se krytí nezdařilo. Cony s největší pravděpodobností nezabřezla. Pokud by se prokázalo, že se mýlíme, určitě dáme vědět, ale ještě jsme se nespletli :-(.


23.6.2007 - Máme nakryto! Dnes jsme s Conďou byli na krytí. Nastala trošku změna proti původnímu plánu! Otcem štěňátek tak nebude tricolorní pejsek Monty, který byl dnes bohužel indisponován, ale rovněž pěkný tricolorní pejsek Imperátor z Hradu Špilberk! Krytí proběhlo v pořádku, a za tři neděle již budeme snad vědět, zda bylo úspěšné!


13.6.2007 - Je tu dobrá zpráva pro všechny zájemce o štěňátka! Cony se konečně rozhárala, všechny holky už mají odháráno, ale Cony je zkrátka individualistka :-). Takže krytí je plánováno na 23.6.07 a případný vrh štěňátek na 23.8.07! Další novinky ohledně vrhu "I" sledujte zde!
© Petra Pešková 2007