Chovatelská stanice Kavalír King Charles španělů ©

CHCETE KAVALÍŘÍ MIMINKO?
Chovatelská stanice Zaječická Horka Vám představuje štěňátko ze třetího vrhu naší bh Cony. Je to fenka Miss Jesika a je zadaná. Otcem miminka je BH Bayardi Peri Biely démon. Krytí proběhlo 1.3.2009, štěňátko se narodilo 4. května 2009 a k odběru bude začátkem července 2009.
BAYARDI PERI BIELY DÉMON      CONY ZAJEČICKÁ HORKA
snímek pejska Bayardi Peri Biely démon snímek Cony Zaječická Horka

* 26.5.2006, Výborný 1 a 2, 1x CAJC, 4x CAC, 2x res. CAC, 1x CACIB, 1x BOB, 2x vítěz barvy, 2x VSV, Bon. kód: 111 111 111 111 1, Otec: Ch. Grandwille Rubínový květ, Matka: Gaissy Tries Biely démon

* 30.8.2002, VN1, nejkrásnější fena dorostu, 2x V1 CAJC, V2, Bon. kód: 5/E/1 Vyšetření srdce 2004 negativní, otec: Rockwell de Castelburry matka: Galtee Kodaikanal
Miss Jessika.                        Miss Jessika.

Miss Jessika - 8. týden (v novém domově)CO JE NOVÉHO?


Jessica jede domů.

30.6.2009 - Malá loupežnice dnes odjela do nového domova. Bydlet bude v Praze a odedneška bude kousat do jiných nohou, ničit jiné kytičky a dělat loužičky na jiné koberce. V Zaječické Horce zavládlo ticho a trošku smutek. Psí smečce a hlavně Cony se ale určitě ulevilo, když se zbavili malé trapičky! Jessie má před sebou rušný a plný život. Přejeme jí, ať se jí v něm líbí, ať z ní vyroste krásná, úspěšná a zdravá psí slečna, která bude svým majitelům dělat doživotní sluníčko!

29.6.2009 - Jesie dnes slaví své osmitýdení narozeniny. Jako dárek dostala očkování a čipování, prý by věděla o lepším :-). Váží něco kolem 2,5kg a je připravená začít nový život po boku své paničky...


27.6.2009 - Jesika se cele účastní všeho života v Zaječické Horce. S paničkou trhá rybíz, nutí ostatní kavalírky, aby žili ve výškách, neskutečně terorizuje maminu a vůbec škodí kde se dá. Na druhou stranu je ale velmi učenlivá, loužičky a bobany už dělá venku téměř samozřejmě, dokonce si sama občas i řekne, že chce ven.


22.6.2009 - Jessii je dnes sedm týdnů. Váží 2300g a byla potřetí odčervená Strongholdem. Na příští pondělí má již domluvené rande s panem doktorem ohledně očkování a čipování. Slečna nám pomalu rozvazuje a terorizuje všechny členy smečky, jak dvounohé, tak čtyřnohé... Poctivě trénuje loužičky venku a docela se jí to daří. Je to správná holka a loučení s ní bude opravdu těžké! Něco jiného je, když vypravujete k novým páníčkům šesterčata a něco jiného, když jedináčka!


17.6.2009 - Jess už je velká holka. Je jí šest týdnů a váží 1900g. Čubinka se opravdu povedla a vypadá to, že z ní bude krásná slečna. Má moc hezkou hlavičku (to se pozná podle toho, že vypadá jako kýbl :-), je krátká v těle, hezky vybarvená a kostnatá. Zoubky má do krásných nůžek a tak to vypadá, že její výstavní kariéře nebude nic bránit. Budoucí panička slíbila, že nějakou tu výstavu spolu zkusí, tak uvidíme co nám z ní vyroste! :-)


12.6.2009 - Jessica roste jako z vody, jak fyzicky, tak psychicky. Už baští úplně všechno, včetně granulek. Poprvé se na ně sice tvářila poněkud nechápavě, ale podruhé už si dala říct. Dlaždičky už jí také přestaly dělat potíže a tak běhá a škodí po celém bytě :-)


9.6.2009 - Jess včera oslavila pětinedělní narozeniny. Váží 1600g, je podruhé odčervená a celý den nemá na práci nic jiného než jíst, spát a poznávat okolní svět. Počasí se trochu umoudřilo a tak může čubina ven na trávu, honit mravence a motýly. Jess byla na zahradě hned jako doma, nebude to žádný strašpytel :-)


5.6.2009 - Malá slečna začíná poznávat svět, tady spíš ho ochutnávat :-). Zatím ochutnala kuřecí masíčko a pribináčka - obojí s velkým úspěchem. Bohužel kvůli mimořádně odpudivému počasí lze zatím prozkoumávat pouze byt, ale jakmile se červen trochu vzpamatuje, půjde Jessica ven na trávu.


1.6.2009 - Jessie dnes oslavila jak svátek dětí, tak své čtyřtýdení narozeniny. Váží 1300g a z dnešních fotografií nemusíte mít strach, jsou pouze ilustrativní - krabička zápalek nebyla po ruce :-).


29.5.2009 - Jessice začaly růst zoubky a byla poprvé odčervená. Moc nadšená z toho nebyla, ale faktem je, že nejspíš nikdo z nás by si jako první pořádné jídlo na tomto světě asi nepřál odčervovací pastu :-).


25.5.2009 - Naší princezně jsou dnes tři neděle. Váží 1016g a má se čile k světu. Už řádí v pelíšku - postaví se, vyhledá pátý opěrný bod (zapíchne se čumáčkem do podlahy), zakymácí se doleva, doprava, upadne a usne :-). Zítra jí seznámíme s její budoucí paničkou, tak snad se budou děvčata navzájem líbit :-).


22.5.2009 - Jessice přišlo číslo zápisu v plemenné knize. Bude se honosit číslem 0925. Dokud se štěňátka kavalírků ještě tetovala, byla čísla zápisu rovněž jejich tetovacími čísly. Teď se ale mimča již jen čipují a tak jsou jim tyto "radosti" odepřeny. Ovšem pohled na čipovací jehlu je také jen pro silné povahy! :-(.


18.5.2009 - Blenheimová slečna slaví své dvoutýdení narozeniny a dnes předčila na váze všechna naše očekávání. Váží 680g!!! To je skoro neuvěřitelné :-). Cony je prostě špičková mlékárna :-). Jessika rovněž v posledních dnech otevřela očíčka a poprvé se podívala na svět kolem sebe. Doufáme, že se jí na něm bude líbit!


14.5.2009 - V Conyně pelíšku probíhá vše v naprostém pořádku, pořád se tam jen baští, spinká a kyne! Jessice začal tmavnout čumáček, vypadá to, že bude mít pigmentu na rozdávání...


11.5.2009 - Jessika má za sebou první - kritický - týden života. Holčička ho ustála velmi dobře a k dnešnímu dni váží 398g!!! Již jsme na plemennou knihu poslali nejen hlášení vrhu, ale i návrh jména štěněte, panička ho již má vymyšlené dlouho, tak proč to odkládat! :-)


7.5.2009 - Vzhledem k tomu, že je Jessika v pelíšku sama, má trošku protekci - dostala pod sebe elektrickou výhřevnou dečku a k sobě alespoň plyšáka. Sice s ním nebude moc legrandy, ale je to lepší než nic!


4.5.2009 - MÁME ŠTĚŇÁTKO!!! V noci, ve 21:10 se Cony narodila krásná blenheimová slečna (230g)! Bude se jmenovat Miss Jessika a je zadaná. Její panička si na ní trpělivě čekala dva roky! Jessika měla ještě dva sourozence - sestřičku i bratříčka, oba blenheimky, přestože ale porod probíhal na venek dobře a bez problémů, obě štěňátka se bohužel narodila mrtvá! Příroda je občas nevyzpytatelná a krutá! :-(


24.4.2009 - Cony má asi 10 dní před porodem a my vám přinášíme slíbenou fotografii bříška, to je nadělení :-)


18.4.2009 - Mamča Conďa váží aktuálně, 14 dní před porodem, 9,5kg! Což je o 1,5kg víc než je její obvyklá váha! Příští týden se pokusíme vyfotit alespoň bříško :-).


12.4.2009 - No tak nám ta štěňátka "Mka" krásně rostou a přibírají. Pěkně mamče zakulacují bříško! :-) Náš soukromý odhad je dvě, maximálně tři štěňátka. Za tři týdny to Conďa rozetne :-).


22.3.2009 - Vypadá to, že štěňátka budou! Cony je ve třetím týdnu březosti a v tomto období lze u fenky pohmatem v bříšku najít štěňátka, mají tvar malinkého oříšku, velikostně mezi lískovým a vlašským, no a Cony alespoň jedno v bříšku má :-).


3.3.2009 - Tak už máme i překryto! Opět bylo vše v pořádku, takže teď už to musíme nechat jen na přírodě! Přibližně za tři týdny by se už mohlo dát zjistit, zda Cony zabřezla...


1.3.2009 - Máme nakryto! Všechno proběhlo v pořádku, protože ale o štěňátka z tak pěkného spojení opravdu stojíme, pojedeme tentokrát ještě 3.3.09 na překrytí. Pokud půjde vše tak jak má, mohla by se štěňátka narodit kolem 3.5.2009!


17.2.2009 - Cony se dnes rozhárala. Pokud bude vše probíhat tak jak má, pojede se 1.3.09 k ženichovi!


© Petra Pešková 2007