Chovatelská stanice Kavalír King Charles španělů ©

CHCETE KAVALÍŘÍ MIMINKO?
Chovatelská stanice Zaječická Horka zadá štěňátka ze třetího vrhu naší BT Kačenky. Otcem miminek je zahraniční pejsek, rubínek Alfi Sylena, máme štěňátka pouze v barvě black and tan. Miminka se narodila 9. dubna 2010, k odběru tak budou v polovině června 2010! Jsou to čtyři holčičky a dva kluci. Budoucím páníčkům nabízíme s pomocí této stránky možnost sledovat své štěňátko od samého jeho narození a být u všeho důležitého, co ho potká během jeho prvních měsíců života. Jak takový deníček vrhu bude vypadat, se můžete podívat ZDE.
ALFI SYLENA      CINDERLY ZE ŠIBENIČNÍHO VRCHU
Alfi Sylena snímek Cinderly ze Šibeničního vrchu

*20.5.2007, Český Junior champion, Klubový champion. 2x CACIB, 2x res.CACIB, BOB, BIG 3.místo… Bon. kód: 5/3 Vyšetření očí negativní, Vyšetření luxace pattely negativní, Vyšetření srdce 2009 negativní, otec: Acajou de Passeriphane matka: Elza Royal Tempo-Krč

www: http://www.zlaty-kavalir.cz/

* 30.10.2005, VN2, V1, 2x VT, 2x krajská vítězka Bon. kód: 5/V/2 Vyšetření srdce 2007 negativní, otec: Chadwick Sam Arušava matka: Alyson Ze Šibeničního vrchu
fenka bez mašle            fenka růžová            fenka tmavě modrá
    Nefertiti (7. týden), u páníčků                Naomi (7. týden), u páníčků                       Nugetka (7. týden), u páníčků

pejsek bez mašle            pejsek světle modrý            fenka červená
Nabuko (7. týden), u páníčků                   Napoleon (7. týden), u páníčků                        Niky (7. týden), u páníčkůCO JE NOVÉHO?


Nefertiti jede domů.

14.8.2010 - Zatímco všechna miminka jsou již zabydlená u nových páníčků, Nefertiti si na ty své počkala až do čtyř měsíců. Ale i ona se nakonec dočkala, nicméně loučení bylo pro obě strany už pěkně těžké! Titi se bude jmenovat Roxy a bude bydlet v Ostravě. Přejeme jí dlouhý a spokojený život plný mazlení a lásky! Jejím páníčkům přejeme pohodovou parťačku do nepohody!
20.6.2010 - Na nový domov stále čeká poslední volná fenka Nefertiti. Tity byla již odebrána do nového domova, nicméně tam byla napadena domácí fenkou a tak jí majitelé vrátili zpět. První dny to vypadalo na moc ošklivý zážitek, ale teď už se holčička oklepala a není na ní nic poznat. Vodíme jí na návštěvu co nejčastěji její sestřičku Niky, se kterou řádí jak černé ruce, no a také dva veliké dobrácké labradory, aby proběhla co nejlepší socializace a aby feňula co nejrychleji na ošklivý zážitek zapomněla. Tity s námi rovněž chodí na všechny návštěvy a poctivě se učí dělat loužičky venku na zahradě. Kdo hledá fenečku na mazlení, je u Tity na správné cestě :-).Nabuko jede domů.

11.6.2010 - Jako pátý odjel domů Nabuko. Bydlet bude v Liberci a tak mu do Podještědí posíláme přání pevného zdraví, radostná a dlouhá léta a vůbec, aby mu to s páníčky báječně klapalo! A PS: paní chovatelce se po Tobě bude hodně stýskat, byl jsi její mazánek :-))).
9.6.2010 - Volná a připravená na nové páníčky je nově Nefertiti! Z této fenky nejspíš nebude ani výstavní a ani agilitní hvězda, hledáme pro ní klidný domov, kde jí budou mít rádi, nejlépe jako jediného pejska v rodině! Jestli s Vám líbí, tak jí brnkněte!Naomi jede domů.

9.6.2010 - V pelíšku je zase o jednoho čertíka míň. Domů odjela Naomi. Bydlet bude v Havlíčkově Brodě a její panička s ní má velké agilitní plány! Přejeme jí, aby z ní páníčci měli jen a jen radost a aby potvrdila Kaččinu pověst coby matky velkých agilitních nadějí!

Nugetka jede domů.

5.6.2010 - A dnes se domů ke svým třem paničkám odebrala i Nugetka! Bydlet bude v Praze a přejeme jí, aby dokonale zapadla do své smečky a svým paničkám dělala po celý svůj dlouhý život jen a jen radost!

Niky jede domů.

5.6.2010 - Jako druhá dnes odjela domů Niky. Odjela asi 200 metrů a domů jen na půl :-). Niky si vzala osmiletá vnučka Anička, holky se spolu chtějí věnovat agility, tak jim přejeme, aby jim to pěkně běhalo a stala se z nich nerozlučná dvojka! Niky sice bude mít jinou adresu bydliště, nicméně nadále zůstane v Zaječické Horce, kde dostane své místečko na webu mezi našimi holkami jako pokračovatelka rodu.

Napoleon jede domů.

2.6.2010 - A miminka se nám začínají rozjíždět domů. Jako první odjel Napoleon! Bydlet bude v Praze a přejeme mu, aby dělal páníčkům jen a jen radost a aby z něj vyrostl silný, krásný a hlavně zdravý pes!
2.6.2010 - Lumpadla jsou očkovaná a čipovaná! Včera tu za nimi byl pan doktor osobně! Převážet šest zbojníků na veterinu totiž patří k celkem problematickým procedurám :-). No a o víkendu se nám to tu začne pomalu vyštěňátkovávat (ekvivalent vylidňování) :-). Bude tu smutně veselá nálada. Doma zatím zůstane Naomi, která je pořád nezadaná, no a na půl černého zadečku i Niky. Nikča se bude stěhovat jen kousek k vnučce Aničce, ale papírově bude stále členem Zaječické Horky, co by pokračovatelka chovu, třeba :-).


28.5.2010 - Dneska je černochům sedm neděl. Čeká je u nás již jen očkování a čipování, potom pár dní klidu, aby štěňátka bez problémů zvládla zátěž, kterou pro ně očkování znamená, ještě ve známém prostředí a pak hurá domů. Rostou jako z vody: Nefertiti 1600g, Naomi 1470g, Nugetka 1750g, Nabuko 1490g, Napoleon 1580g a Niky 1350g! Všechna štěňátka mají korektní nůžkový skus a nemají žádnou vadu, která by je předem vyřazovala z případného chovu. Bílé znakování se jim z velké části ztrácí a u některých z nich nejspíš zmizí docela. Pokud by vás zajímalo něco více o kavalířích zoubcích, můžete se podívat sem: ZDE. Abychom novým majitelům zkrátili dobu čekání na nového člena rodiny, mohou si zatím nastudovat pár informací do začátku: ZDE. Volná je ještě poslední fenka - Naomi!


26.5.2010 - Štěňátka byla dnes potřetí a u nás i naposledy odčervena. Příští středu je čeká čipování a očkování a v pátek, 4.6. mohou začít zlobit své nové páníčky :-).


21.5.2010 - Drakům je dnes šest týdnů. Již jsou všichni pojmenovaní, a až na Naomi a jednoho kluka i zadaní. Který kluk je zadaný, se dozvíme v neděli. A jak rostou? Nefertiti 1340g, Naomi 1270g, Nugetka 1400g, Nabuko 1200g, Napoleon 1200g a Niky 1100g! Tak se podívejte, jak jim to sluší :-). (Foceno po jídle :-) ).


18.5.2010 - Protože je venku opravdové jarní počasí, venčí se miminka jenom doma v kuchyni, ale popravdě..., už jim začíná být malá. Také zkoušejí ochutnávat suché granulky. Tohle je krásné období. Jedna miska granulek jim totiž vystačí na dvě hodiny skvělé zábavy! Ale až se naučí jak na to, budeme muset vymýšlet jinou atrakci. V tomto období jsou na sebe štěňátka poměrně "zlá". Mají totiž ostré zoubky a zkoušejí si je na sourozencích. Protože je ale neumějí používat, ozývá se z pelíšku v jednom kuse ječení, kvičení a fňukání. Ale i to, jak si správně hrát, se štěňátka musí zkrátka také naučit.


14.5.2010 - A máme tu pětitýdenní narozeniny. Mrňata byla podruhé odčervena a zvážena: Fenka bez mašle 1014g, růžová fenka 960g, Nugetka 946g, Nabuko 880g, Napoleon 884g a Niky 770g! Zadaná je Niky a Nugetka, ostatní raubířstvo je volné. Štěňátkům už jezdí návštěvy a miminka jim to vybírání rozhodně neusnadňují. Všichni se totiž hrnou ke všem, protože okusování, oňufávání a olizování návštěv je teď pro ně nejbáječnější zábava na světě! A proč nemáme ještě všechna mimča pojmenovaná? Nemůžeme se rozhodnout, která z holek bude Naomi a která Nefertiti, tak to necháme třeba na nového páníčka...


12.5.2010 - Pokud je pěkné počasí, chodí miminka ven. První výlet byl trošičku ustrašený, ale opravdu jen trošičku a jen chvilku :-). Pro nás je výhodné, když alespoň jedno krmení může proběhnout také venku, trochu to totiž vždy připomíná tornádo :-). Štěňátkům se pomalu hlásí návštěvy a začnou si je vybírat noví páníčci. Miminka jsou na to opravdu řádně připravena, ono když se jeden 5x denně válí v misce s kaší a maminka ho potom nemůže pořádně umýt, to pak jeden vypadá jako z mokré čtvrti. Tak doufáme, že na nás nikdo nezavolá psí sociálku :-). Kačenku ale k miminkům opravdu pustit nemůžeme ani na chvilku. Štěňátka si jí hned najdou a máme vyzkoušeno, že i jedna jediná pijavice jí bohužel přivodí nový záchvat. Neznamená to ale, že by s nimi nebyla vůbec, jen je vždy musí oddělovat ohrádka, je to moc smutné, ale bohužel také moc nutné. Po zralé úvaze jsme se rozhodli, že něco takového už se Kačce nesmí opakovat a tak toto budou její poslední štěňátka! :-(.


7.5.2010 - Čertíkům jsou čtyři týdny a jak rostou? Fenka bez mašle 870g, růžová fenka 790g, tmavě modrá fenka 840g, pejsek bez mašle 680g, pejsek světle modrý 720g a červená fenka 650g! Kromě jedné fenky jsou všechna mimča volná a poctivě si na vás brousí zoubky i drápky, již přijímají návštěvy, tak je přijeďte pomazlit a třeba si i vybrat toho svého chlupatého kámoše!


4.5.2010 - Štěňátka trénují čím dál víc nožičky, takže se přestěhovala do nového pelíšku, ze kterého mohou pohodlně putovat ven na dělání loužiček. Bohužel jsme je ale museli zavřít do ohrádky a úplně je tak oddělit od mamči. V neděli se totiž několik malých šikulků dostalo Kačence pod antikojící brnění a způsobilo jí další záchvat eklampsie. Nedá se tedy nic dělat a od teď se na sebe můžou koukat jen přes mříže. Ale vzhledem k tomu, že mimča mají už ostré drápky i zoubky, nebude to asi Kačence zas až tak vadit. Rovněž začaly v pelíšku probíhat zuřivé minisouboje po deseti vteřinách zakončené neméně zuřivým spánkem :-)


1.5.2010 - Miminkům byly včera tři týdny, krásně baští a rostou: Fenka bez mašle 740g, růžová fenka 682g, tmavě modrá fenka 750g, pejsek bez mašle 620g, pejsek světle modrý 596g a červená fenka 564g! Štěňátka byla poprvé odčervena pastou proti červíkům a dostala svůj první příkrm. Statečně se potýkají s tvarohem, škrábaným masíčkem i mixovanou rýží. Jen kožíšky už nemají tak krásné a sametové :-). Také jim začaly růst zoubky, takže panička už není jen poškrábaná, už začíná být i pokousaná :-). Za týden začnou přijímat návštěvy, takže pokud si chcete vybrat osobně, již budete moci. Zadaná je pouze fenka Niky (pravděpodobně červená).


28.4.2010 - Miminkům dorazila evidenční čísla, pod kterými budou zapsána v plemenné knize. Rovněž jim byla schválena i navržená jména. Nabuko-1521, Napoleon-1522, Naomi-1523, Nefertiti-1524, Niky-1525, Nugetka-1526. No a jelikož to nejsou žádné bábovky, začínají pomalu trénovat chůzi. Jak to asi vypadá snadno zjistíte před každou hospodou po zavírací době :-). Kromě fenky Niky (která to je se dozvíme asi za týden, až si panička vybere), jsou všechna štěňátka ještě volná!


23.4.2010 - Máme tady nové fotky černoušků - tentokrát již koukajících! Jsou jim dva týdny a rostou jako z vody! Paničce to kojení fakt klape :-). Jen to focení je hrůza, když je totiž vezmete do ruky, začnou plazit jazýčky a hledat dudana. Tak proto na fotografiích vypadají tak jak vypadají :-). Aktuální váhy: Fenka bez mašle 580g, růžová fenka 520g, tmavě modrá fenka 566g, pejsek bez mašle 482g, pejsek světle modrý 454g a červená fenka 464g!


20.4.2010 - V Zaječicích statečně bojujeme s mlíčkem, dudlíky, lahvičkami a jinou "kojící" technikou. Největší problém je asi s dudlíčky, vyzkoušeli jsme jich nepřeberné množství různých cenových relací. A světe div se, jako ten úplně nejlepší se ukázal dudlík s cukrárny, kde byl nasazen na lahvičce s bonbony. Ostatní renomované dudlíky "černoušky" topily. Štěňátka pijí dobře a úměrně přibývají, starosti má jen panička, která kojí poprvé - mají dost? Ještě přidat? Neprasknou? Je to zdravé, takhle se napucnout? Štěňátka totiž při jednom kojení vytáhnou dvojnásobek uvedeného množství mlíčka.... Co můžeme na vlastní zkušenosti doložit je to, že ze štěňátek vyrostou mazlové a velmi společenští pejskové! Tak jako každé mládě krmené dudlíkem budou opravdu maximálně navyklá na člověka a maximálně společenská, protože při tomto způsobu krmení máte opravdu denně několikrát v ruce každé ze štěňátek! Můžeme doložit naprosto báječným, mazlivým a přátelským kocourem, kterému v devíti dnech umřela maminka a který byl rovněž vychován na dudlíku.... Rovněž nastal čas odeslat na plemennou knihu návrhy jmen štěňátek. Takže si vás tímto dovolujeme seznámit s Napoleonem, Nabukem, Naomi, Nefertiti, Nugetkou a Niky!


16.4.2010 - Miminkům je dnes přesně týden! Jsou v pořádku a nejtěžší období aklimatizace na nové prostředí mají úspěšně za sebou! A jedno před sebou.... Kačenka ve čtvrtek prodělala další záchvat eklampsie. Naštěstí vše opět spravila dávka kalcia. Nicméně už nechceme nic riskovat a štěňata jsme odstavili. Kačenka se o ně i nadále vzorně stará, jen už je nekojí, zabraňuje jí v tom šik košilka natažená přes tělíčko. Panička se chopila lahvičky a každé dvě hodinky poctivě kojí. Takže odedneška tu budeme hodnotit její váhové přírůstky! Štěňátka se až na dva vykuky smířila s nastalou situací překvapivě rychle, flašku přijala a uspokojivě baští. Dvě protestantky do jídla zatím přemlouváme, ale jak známo, žádné zvířátko neumře dobrovolně hlady... A jak nám buchtičky nakynuly? Fenka bez mašle 480g, růžová fenka 422g, tmavě modrá fenka 488g, pejsek bez mašle 378g, pejsek světle modrý 358g a červená fenka 382g! Až na jednu fenku jsou všechna štěňátka volná a téměř jistě jsou to poslední Kačenčina štěňátka, takže pokud nějaké chcete, ozvěte se mu :-).


13.4.2010 - A máme tady první informace z pelíšku!! Všechno je tu v pořádku, štěňátka jsou kulatá, spokojená a potichu - protože řádně nakrmená a zahřátá. Každé štěně v průměru přibere každý den!!!! 2,5 dkg!!!!! A to je paradoxně kámen úrazu! Kačenka totiž v noci ze soboty na neděli prodělala záchvat eklampsie. Pro ty, kteří netuší co to eklampsie je, jedná se o kolaps organismu feny, kdy dojde k drastickému snížení minerálních látek v krvi, především vápníku. Jinými slovy fenka všechno pošle do mlíčka štěňátkům a sama pro sebe si nenechá téměř nic. To pak vede ke křečovým stavům strnulosti, které mohou končit i smrtí fenky! Stává se to tedy často u výborných a velmi mléčných matek s větším počtem štěňátek ve vrhu, což je přesně případ Kačenky! Za těch deset let, co chováme kavalírky se nám to stalo úplně poprvé! Dá se tak říci, že jsme během jediné noci zúročili všechen čas a energii vydané na noční kontroly vrhů. Vše zachránila včasná injekce kalcia ještě v noci a pak druhá ráno. Teď už Kačenka bere calcium jen v práškové formě. Miminkům tato záležitost neublížila ani trošičku! Vzhledem k tomu, že se nám to přihodilo úplně poprvé a že se názory na celou záležitost různí, ptáme se tímto zkušených chovatelů, kteří zažili eklampsii u svých fenek na jejich názor na tuto záležitost a to především co se dědičnosti týče! Pište prosím do knihy nebo do mailu. Děkujeme!


9.4.2010 - Máme štěňátka!!! Dnes v noci se Kačence narodilo šest krásných černoušků! Opět jsme se nedočkali žádného rubínka! Kačka opět předvedla "kočičí" porod (co půl hoďky, to jedno miminko) a vše proběhlo úplně předpisově a bez problémů. Máme čtyři holčičky a dva kluky. Je to úplně stejné jako vloni, i letos jsou holky buřtíci a kluci mrňata, ale stejně jako vloni to doženou :-). Tak tady to je:


4 hod. 15 min., BT fenka, 240g, bez mašle


5 hod. 10 min., BT fenka, 228g, růžová


5 hod. 30 min., BT fenka, 276g, tmavě modrá


6 hod. 40 min., BT pejsek, 206g, bez mašle


6 hod. 50 min., BT pejsek, 178g, světle modrá


7 hod. 30 min., BT fenka, 202g, červená


Všechna miminka jsou v pořádku a životaschopná. A zaznamenali jsme úplnou novinku, všechna mají malé bílé znakování na hrudi, někteří i na bradě a zadních nožkách. To ale asi dílem vymizí a dílem zaroste. Jedna fenka je zadaná, ostatní tři a oba dva pejskové jsou volní. Co se týká další aktualizace těchto stránek..... Každý pátek tu najdete nové fotografie a váhy štěňátek a zhruba každé úterý se tu dozvíte něco nového z jejich pelíšku :-).3.4.2010 - Kačenka je asi týden před porodem. Bříško se jí pěkně zakulacuje a z půdy jsme jí už sundali porodní bednu. Kačenka jí občas prohrábně, jako že o ní ví, ale ještě není potřeba :-).


24.3.2010 - Naše (normálně) osmikilová Kačenka má v šestém týdnu březosti 11 kg! Trošku nás to děsí! Protože méně štěňátek = vyšší porodní váha, spokojená a neutahaná mamča a nakonec i spokojený a neutahaný chovatel! Tak snad těch malých úpírků nebude zase šest, jako minule!


16.3.2010 - Mamina nám začala mírně kynout! Vypadá jako souměrný váleček na čtyřech nožičkách! Jó, ani tryskoprocházky už nejsou to co bývaly! :-)


28.2.2010 - Štěňátka budou! Kačenka je na konci třetího týdne březosti a to je nejvhodnější doba k nalezení štěňátek v bříšku pohmatem. Mají velikost menšího vlašského oříšku a Kačenka je v bříšku rozhodně má! Dokonce už se i trošku zakulatila v pase! A třetím ukazatelem, speciálně u Kačenky, je maximální navýšení mazlící frekvence! Kačenka je totiž v době březosti vždy velmi, ale velmi mazlivá!! Z klína jí prostě nesundáte! Březost ultrazvukem potvrzovat asi nebudeme, vzhledem k tomu, že je fence nutné vyholit bříško a venku je přeci jen ještě hodně sněhu! Tyto tři ukazatele ale Kačenčinu březost potvrzují naprosto dokonale :-)


8.2.2010 - Máme nakryto! Vše proběhlo v pořádku a těšíme se na miminka! Očekávaný termín porodu je 12.4.2010.


27.1.2010 - Kačenka hárá!! Krytí je domluveno na 7.2.2010. Už se těšíme na miminka! :-)© Petra Pešková 2007