Chovatelská stanice Kavalír King Charles španělů ©

CHCETE KAVALÍŘÍ MIMINKO?
Chovatelská stanice Zaječická Horka zadá štěňátka ze spojení naší BH Cony a BH pejska Montek Magic ze Zámku Lešná. Jsou to dvě holčičky v barvě blenheim. Miminka se narodila 29.5.10, k odběru budou koncem července 2010! Budoucím páníčkům nabízíme s pomocí této stránky možnost sledovat své štěňátko od samého jeho narození a být u všeho důležitého, co ho potká během jeho prvních měsíců života. Jak takový deníček vrhu bude vypadat, se můžete podívat třeba ZDE. K odběru bude pouze jedna holčička, druhá zůstane doma!
MONTEK MAGIC ZE ZÁMKU LEŠNÁ      CONY ZAJEČICKÁ HORKA
snímek pejska Montek Magic ze Zámku Lešná snímek Cony Zaječická Horka

* 19.12.2005, VN 1, nejkrásnější pes dorostu, VN, Výborný, 1x CAJC, 4x CAC, 1x res. CAC, 1x res. CACIB, BOB, Klubový šampion, Český šampion, Bon. kód: 5/1 Otec: Helandros Ivanhoe, Matka: Chantiz ze Zámku Lešná

www: http://kavaliri-loretanka.ic.cz/

* 30.8.2002, VN1, nejkrásnější fena dorostu, 2x V1 CAJC, V2, Bon. kód: 5/E/1 Vyšetření srdce 2004 negativní, otec: Rockwell de Castelburry matka: Galtee Kodaikanal


fenka Č.1                        fenka Č.2
    Odeta (8. týden), u páníčků                                                          Ofinka (8. týden), u páníčkůCO JE NOVÉHO?


Odetka jede domů.

17.10.2010 - Odetku si již také našli noví páníčci! Přijeli si pro ní až z Českých Budějovic. Odetka bude bydlet s blenheimovým kamarádem Bertíkem a páníčci pro ní plánují výstavní a chovnou kariéru. Přejeme jí, aby se jí v obojím vedlo výborně a aby i nadále zůstala tak pohodovým mazlíkem, kterým byla u nás! Ofinka zůstává doma!
6.10.2010 - Stále nabízíme k odběru poslední fenečku Odetku!! Odet jsou čtyři měsíce, je kompletně naočkovaná, odčervená, naučená čistotnosti, umí chodit na vodítku a je neuvěřitelný mazlík - velmi vázaná na lidi, bude z ní výborná společnice, ale i výstavní a chovná fenka.


17.8.2010 - Obě dvě holčičky se mají k světu. Objevují stále nové, zajímavé věci a nikdy neztrácejí dobrou náladu, ani chuť se mazlit. Ofinka je průbojnější a divočejší. Odetka je taková přemýšlivka a chytrá holčička, v současné době se jeví klidněji, než Ofinka. Ofinka zůstává doma a Odetka stále hledá nového páníčka!


27.7.2010 - Holkám je osm týdnů. Obě dvě absolvovaly u našeho pana doktora očkování a čipování. Plakala jen Odetka, očkování jí pak ještě dlouho štípalo. Jakmile pan doktor vyndá injekci s čipem, jde panička do kolen. Něco takového píchat do tak malinkého štěňátka....., ale uznávám, že tetování bylo asi mnohem a mnohem horší! Povahy obou holek se úplně prohodily. Ofinka je teď malý suverén a Odetka je trochu opatrnější. Ovšem mazlinky jsou obě dvě stejné! Odetka je připravena odejít do svého nového domova!


18.7.2010 - Děvčátkům je sedm týdnů. Odetka váží 1900g a Ofinka 1890g. Holčičky pěkně rozvazují a začínají z nich být pěkné čertice. Ofinka v odvážnosti dohnala Odetku a tak spolu provozují různá alotria! V sobotu byla potřetí odčervena a v úterý budou očkovány a čipovány. O příštím víkendu již může Odetka vyrazit do nového domova. Holčina je zdravá, má nůžkový skus a nic jí nebrání jak v kariéře chovné feny, tak v kariéře domácího společníka a mazlíka! Ofinka zůstává doma.


10.7.2010 - A máme tu šestinedělní narozeniny! Odetka váží 1590g a Ofinka 1580g. Holky, pracovně nazývané "blondýny", jdou z ruky do ruky, užívají si pravidelné mazlení a výlety na zahradu. Odetka je houževnatější a vydrží mnohem víc, než Ofinka. Ta často usne uprostřed hry a není k probuzení. Ještě že je tu spousta jiných lidí i pejsků na hraní a tak Odetka vesele pokračuje v řádění. Všechno je třeba vyzkoušet a ochutnat - tak poznávají svět všechny děti! :-)


3.7.2010 - Holčičkám je dnes pět týdnů! Odetka váží 1350g a Ofinka 1290g. Dnes byly podruhé odčerveny. Každý den tráví venku a pomalu prodlužují dobu hraní, nicméně doba spaní je stále ještě delší :-). Odetka se jeví býti průbojnější, čilejší a odvážnější. Ofinka je trošku bublinka, ale jen malinko :-). Na hraní mají sami sebe a příležitostně i Nefertiti a Niky z vrhu N. Ale holky černošky to s holkama blondýnkama nikdy dlouho nevydrží, je to na ně málo akční :-).


26.6.2010 - A máme tu čtyřtýdení narozeniny! Odetka váží 1092g a Ofinka 1032g. Obě slečny jsou již přikrmovány, kromě maminčina mlíčka si pochutnávají i na tvarohu a na masíčku s rýží. Jelikož už obě vylézaly ven z porodní bedny, dostaly normální pelíšek a kolem něj ohrádku. Dnes bylo venku moc krásně a tak se poprvé podívaly i do světa. Bylo to podívání rozpačité stejně jako u všech štěňátek. Ale to brzo přejde :-). Proti vrhu N, který se nám pomalu rozjel do nových domovů, jsou holky pěkně vláčné a na pohyb skoupé, nicméně to se také změní :-). Kromě Kačenčiných štěňátek jsou naše ostatní miminka vždycky trochu buchtičky :-).


20.6.2010 - Děvčatům byly včera tři týdny! Odetka váží 912g a Ofinka 842g. Odetka je stále volná. Holčičkám rostou zuby, jsou poprvé odčervené a rovněž jim z plemenné knihy dorazila i čísla zápisu: Odeta 1616 a Ofinka 1617. V pelíšku začíná být pomalu živo, děvčata se již staví na nožky a začínají první hry: jednou kousnout, půl hodiny spát.... :-).


12.6.2010 - Berušky dnes slaví čtrnáctidenní narozeniny! Odetka váží 710g a Ofinka 622g. Vypadá to opět na soutěž - "Kdo bude hezčí tuleň!". Speciálně totiž naše štěňátka od Berušky a od Cony jsou vždycky tak vykrmená, že dlouho, ale opravdu dlouho nechodí! Rekord drží Gaston od Berušky, který začal běhat v šesti týdnech!!! Proto také dostal jméno po známém pražském lachtanovi :-). Dlouho nám ho připomínal.... Holčičkám se otevřela očíčka a začínají jim černat čumáčky.


9.6.2010 - Holky se dnes poprvé podívaly na svět - rozlepila se jim očíčka. Také už víme, jak se která bude jmenovat - již je nutné zaslat návrh jmen na plemennou knihu. Tímto Vám tedy představujeme Odetu a Ofinku. Odeta je volná, Ofinka je zadaná - moc se nám líbí a tak zůstane doma. Ne že by tedy Odeta byla nějaká ošklivka, to ne, ale oslovila nás právě Ofinka. Mamča Cony je už v úplném pořádku, dnes jí byly odborně vyndány stehy a jizvu má krásně zahojenou!


5.6.2010 - Holčičkám je dnes týden!! Rostou jako z vody, fenka č.1 - 414g a fenka č.2 - 344g. Jedna z nich zůstane doma a jedna z nich se bude jmenovat Odeta, po naší poslední nezapomenutelné novofundlanďance! Už malinko, malinko tušíme, která bude která, ale ještě je spousta času na rozmyšlenou. Jisté je, že jedna z nich je ještě volná!


2.6.2010 - Poslední dobou máme velmi silný pocit, že všechny porody kavalírů v České republice musí být naprosto bezproblémové, protože to vypadá, že chovatelská smůla se teď zabydlela u nás! Fenka č. 3 totiž uhynula. Vypadá to, že jí Cony nešťastnou náhodou zalehla, protože všechny tři fenky pěkně přibíraly a v pelíšku bylo tichoučko a klid. Při noční kontrole vrhu bylo rovněž vše v pořádku. Je to náš první případ tohoto druhu a tyto nehody se prostě bohužel stávají :-(. Důležité je, že Cony je v pořádku a i dalším dvěma holčičkám se daří dobře!


29.5.2010 - Máme miminka! Cony se dnes v noci narodily tři blenheimové holčičky. Porod byl poněkud komplikovaný, první holčička se narodila úplně normálně a krásně, potom se několik dlouhých hodin nedělo vůbec nic. Po obvolávání a objíždění okolních veterinářů jsme nakonec skončili ve veterinární nemconici v Českém Brodě, kde lékař nakonec přes všechnu snahu musel provést císařský řez. Obě holčičky prý totiž byly ve dvojitých obalech pevně vrostlých do dělohy, proto se nemohly narodit normálním způsobem. Cony je v rámci možností v pořádku, první holčička je už pořádně napitá i čilá. Zbylé dvě slečny bohužel dostaly dávku sedativ společně s mamčou, takže k pití mají zatím poněkud zasněný přístup, snad se ale vše za pár hodin spraví! Už teď ale víme, že jedna ze slečen zůstane doma jako pokračovatelka rodu :-). A porodní váhy? Fenka č.1 - 224g, fenka č.2 - 206g a fenka č.3 - 202g. Dále na této stránce najdete přibližně každou středu nové informace o štěňátkách a každou sobotu jejich nové fotografie.


26.5.2010 - Cony je pěkně kulaťoučká, však také váží téměř 11 kg. To je o 3 kg. více než normálně :-). Štěňátka očekáváme již tento víkend!


28.3.2010 - Máme nakryto! Vše se podařilo tak jak mělo, tak snad se konečně dočkáme té pokračovatelky rodu.... Po Montíkovi se totiž rodí většinou právě holčičky!!!!!


16.3.2010 - Cony hárá! 26.3.10 se pojede k ženichovi!© Petra Pešková 2007