Chovatelská stanice Kavalír King Charles španělů ©

CHCETE KAVALÍŘÍ MIMINKO?
Chovatelská stanice Zaječická Horka zadá štěňátka ze spojení naší BH Ofinky a TR pejska Florena od Ptačí skály. Štěňátka se narodila 24. února 2013 a k odběru budou koncem dubna 2013. Miminka jsou v trikolorních a blenheimových kožíšcích, s předpokladem pěkného exteriéru, dobrého zdraví, klidnějších a mazlivých povah. Budoucím páníčkům nabízíme s pomocí této stránky možnost sledovat své štěňátko od samého jeho narození a být u všeho důležitého, co ho potká během jeho prvních měsíců života. Jak takový deníček vrhu bude vypadat, se můžete podívat třeba ZDE. Novým majitelům nabízíme i možnost si své štěňátko pojmenovat. Podmínkou je pouze to, aby jeho jméno začínalo na písmenko "P".
FLOREN OD PTAČÍ SKÁLY      OFINKA ZAJEČICKÁ HORKA
Floren od Ptačí skály snímek Ofinky Zaječická Horka

* 28.8.2006, V1 CAJC, V1, CAC, Vítěz třídy, BOB, res. CAC, res. CACIB, Krajský vítěz, A3 Champion, Bon. kód: 211 111 111 141 1E, Luxace češky: 0/0, MVD: negativní 2007, 2009, 2010, 2011, 2012, DOV: negativní 2008, DNA testy EFS/CC - čistý (2012), Otec: Alexander The Great de ľAngelarde, Matka: Evitha Spanilá věž

www: http://www.benyreny.unas.cz

* 29.05.2010, Výborná, V4, V1, VTM, Bon. kód: 5/1 PRA negativní, Luxace pately 0/0, vyšetření srdce 2011 negativní, Otec: Montek Magic ze Zámku Lešná, Matka: Cony Zaječická Horka


Všechna štěňátka již jsou v nových domovech.

BH fenka                                            TR fenka
Poly (u majitelů)                                                                     Perlička (u majitelů)BH pes                TR pes                BH pes s korunkou
Paul (u majitelů)                                           Paris (u majitelů)                                        Paddy (u majitelů)

CO JE NOVÉHO?


Paul jede domů.

26.5.2013 - Téměř po měsíci dnes odjelo domů poslední štěňátko z vrhu "P" - Paul. Paul u nás byl nejdéle a tak se nám pro něj vžilo nejvíce přezdívek. Třeba Pou, Pouík, Polom, Pan Tau .. atd. Paul od nás odchází jako poslední a nejdál. Má tu čest být prvním naším štěňátkem umístěným v zahraničí. Bude bydlet v Německu, nedaleko Bremen. Bude dělat společnost dvěma klukům, kteří se na něj už moc těší. Právě teď, když píšu tuto aktualitu, Pouík je ještě na cestě do nového domova. Moc na něj myslíme a držíme mu palce, ať se mu v novém domově moc a moc líbí! Jeho rodina si ho pořizuje pouze jako společníka a my pevně věříme, že se této své role ujme naprosto samozřejmě a zodpovědně. Paul je velmi milé, přítulné a klidné štěňátko, věříme, že nám žádnou ostudu neudělá. Přejeme jemu, i jeho nové rodině aby jim to společně klapalo a prožili spolu všichni dohromady co nejvíce krásných chvil. Tak šťastnou cestu Pane Tau!


Poly jede domů.

27.4.2013 - Dneska odjelo domů předposlední miminko. BH fenka Poly. Polynka se dneska opravdu hodně nacestovala. Bude totiž bydlet až v Hodoníně. Páníčci Polynce plánují i výstavní kariéru. Fenka pro to má veškeré předpoklady, takže jí přejeme, aby se jí ve výstavních kruzích dařilo a nenašla tam konkurentku! Polynka je sebevědomá a průbojná holčička, takže doufáme, že o ní ještě uslyšíme a v aktualitách si počteme. Přejeme jí i jejím novým páníčkům krásný a dlouhý společný život, plný nezapomenutelných zážitků!Paddy jede domů.

23.4.2013 - Dnes odjel domů Paddy. Familiárně přezdívaný Padouch :-). Bydlet bude v Praze a jistě z něj bude velmi příjemný společník a ani trochu padouch. :-). Přejeme mu dlouhý a šťastný psí život, plný příjemných zážitků, kde jediný ten nepříjemný bude jenom očkování! Čipování už tě Paddíku nečeká! :-) Ať si s páníčky pěkně padneš do oka i do noty a klape vám to následujícíh pořádných pár let!
Paris jede domů.

22.4.2013 - Dnes odjel domů Parísek. Bude bydlet v Praze a jmenovat se bude Timmy. Páníčci s ním mají velké plány, takže jim všem přejeme, aby beze zbytku vyšly a možná ještě trochu víc a aby vládla spokojenost na obou stranách! Parísek nám jistě ostudu neudělá, je to silný kluk, velký bojovník, velký krasavec a velká mazlinka!!! Kdo by ho nechtěl! :-)
Perlička jede domů.

20.4.2013 - Dneska v pelíšku ubyl jeden raubíř. Ne že by se to na první pohled nějak poznalo, ale ubyl :-). Domů odjela Perlička. Bude bydlet v Praze. Přejeme jí i jejím novým páníčkům, aby jim to společně klapalo. Perlička jistě naprosto zaplní prázdné a smutné místo. Je to pěkné šídlo, ale zároveň i velká mazlinka, takže k tomu má veškeré předpoklady. Perličce přejeme dlouhý a šťastný psí život plný pohody a dobré nálady!18.4.2013 - V pelíšku je čím dál tím větší živo! Poznáte to tak, že tam na webové kameře najdete nejčastěji cedulku: JSME NA SLUNÍČKU. Tam se totiž ty lotroviny dělají nejlépe! Všechna štěňátka jsou velmi neposedná a jen tak něco je neunaví. Momentálně žezlo největšího loupežníka převzala od Paddyho Polynka. Všichni dvounožci se bojí chodit večer do kuchyně, protože kdo vzbudí miminka, musí jít klečet do kouta na hrách! :-) Ofi se o tu svou ošatku netopýrů pořád svědomitě stará, kojí, uklízí po nich a pořád je ještě brání před ostatními psy ze smečky. A ti by jí za to měli být vděční! :-). No, ale nám už se to krátí a nechceme si přeci vyděsit nové páníčky :-). V sobotu půjde domů Perlička, v pondělí Paris a v úterý Paddy. Snad i po tom, co si jejich noví majitelé přečetli dnešní aktualitu :-).


16.4.2013 - V neděli miminka oslavila sedmitýdenní narozeniny. Nové váhy jsou: BH fena (Poly) 1750g, TR fena (Perlička) 1630g, BH pes bez korunky (Paul) 1500g, TR pes (Paris) 2000g a BH pes s korunkou (Paddy) 2000. Čertíci už chodí řádit ven, odkud jsou také nové fotografie. Malé raubíře nové prostředí nezarazilo ani na vteřinku. Ačkoliv je pro ně všechno nové, nebojí se a okolí zkoumají všemi smysly. Věděli jste, že klacíky se nejedí? Nechutnají moc dobře a v bříšku tlačí... :-). Volný je již pouze pejsek Paul. Nenaděláte s ním zrovna výstavní kariéru, ale získáte v něm zaučeně neuvěřitelného mazlíka. Od malinka je to obrovský přítula a tak pro něj hledáme hlavně hodné páníčky, kteří na jeho mazlení budou mít dost času :-).


15.4.2013 - Bohužel nás zradila technika a tak jsou aktualizace u štěňátek trochu opožděné. Miminka byla v pátek, 12.4. naočkována a očipována. Plakala skoro všechna, až na Parise, to je kluk statečňák, který ani nepípl! Bohužel to bylo nutné zlo, ale stejně vás trošku bolí u srdíčka, když vyndaváte z přepravky ty nic netušící nadšená klubíčka, co nevědí, jestli vás mají dřív olíznout nebo kousnout, a ono je čeká něco podobného. Před očkováním byla nadšená všechna, před čipováním už jen některá a po něm už byla naštvaná všechna. Miminkům bude o víkendu osm neděl a tak jim nic nebrání se rozjet do nových domovů, k novým páníčkům. Aby se páníčkům čekací lhůta poněkud zkrátila, mohou si zatím nastudovat pár rad a doporučení.


7.4.2013 - Šest týdnů, tolik už je malým čertíkům. Rostou jako z vody: BH fena (Poly) 1540g, TR fena (Perlička) 1400g, BH pes bez korunky (Paul) 1198g, TR pes (Paris) 1720g a BH pes s korunkou (Paddy) 1718g. Miminka jsou po třetí odčervená a momentálně se navzájem učí, že kousání bolí! Zatím marně, vědí, že když kouše někdo je, tak to bolí, ale ještě jim nedochází, že je to vzájemné :-). V této době se mají navzájem hodně co učit! Počasí se konečně umoudřilo a tak by se mimča mohla dnes poprvé podívat ven. Pokud se to povede, dodáme fotografie.


6.4.2013 - Miminka si užívají pravidelné výlety alespoň po kuchyni, když nám "jarní" počasí nepřeje. Na hraní dostala míčky, které sklidily obrovský úspěch. Největším aportérem se zdá být Polynka. K jídlu už loupežníci zkouší rozdrobené piškůtky a granulky - což je výborný způsob, jak je zabavit na celé odpoledne :-).


31.3.2013 - Máme tu pětitýdení miminkovské narozeniny. A jak kojenci rostou? BH fena (Poly) 1300g, TR fena (Perlička) 1100g, BH pes bez korunky (Paul) 940g, TR pes (Paris) 1400g a BH pes s korunkou (Paddy) 1400g. Miminka jsou po druhé odčervená a začínají baštit i vařené kuřecí masíčko s rýží. Má stejně velký úspěch jako Bobík :-). Moc děkujeme budoucím páníčkům Perličky za notnou zásobu Bobíků, pamlsků a vlastnoručně pečených sušenek! Tam bude Perličce dobře! :-)


30.3.2013 - V pelíšku je opravdu živo. A jak to poznáte na kamerce? Že na ní nikdo není :-)))). To je neklamná známka toho, že miminka řádí v její bezprostřední blízkosti :-). Dneska se na svou návštěvu těší Perlička. U miminek se už začínají projevovat jejich povahy, každé je jiné, ale všechna jsou bezvadná! :-) Všechna štěňáka jsou exteriérově velmi nadějná a všem rostou správně zoubky - do nůžkového skusu. I když půjde většina štěňátek "jen na mazlení" páníčci by se s nimi klidně do budoucna mohli chlubit i na výstavách, ostudu by mimina určitě neudělala. Exteriérově je velmi pěkný i poslední nezadaný kluk - Paul (soukromě přezdívaný Pan Tau :-) ). Bohužel na něj příroda zapomněla s hnědými znaky kolem očí, což je nestandardní zbarvení, proto Paula nabízíme bez výstavních ambicí, to ale neznamená, že ho to vylučuje z kolektivu, je to stejný raubíř jako ostatní :-).


24.3.2013 - Miminkům jsou dnes čtyři týdny, takže vám přinášíme aktuální váhy a fotografie: BH fena (Poly) 1040g, TR fena (Perlička) 890g, BH pes bez korunky (Paul) 770g, TR pes (Paris) 1100g a BH pes s korunkou (Paddy) 1070g. Tento víkend přivítali svou návštěvu Paris a Poly. Jejich novým páníčkům moc děkujeme za příjemnou návštěvu a pamlsky jak pro štěňátka, tak pro maminu! Zítra se své návštěvy dočká Paddy a o příštím víkendu i Perlička. Na nového páníčka čeká ještě Paul.


22.3.2013 - V pelíšku už je hodně živo. Miminka si začínají hrát a tak se tahají za uši a piští u toho jak klubko myší. Zatím je poměr 30vteřin ku 2 hodinám, ve prospěch spánku :-). Ale ono se to brzy otočí! :-). Ofinka už se malým raubířům obezřetně vyhýbá, jen nakrmit a honem pryč! Jen noci s nimi ještě tráví celé. Dneska začínají mimískům návštěvní dny, přijedou si je obhlídnout budoucí páníčci, tak snad si vzájemně padnou do oka! Aktuálně je volný již jen pejsek Paul!


17.3.2013 - V pelíšku slavíme třítýdení narozeniny: BH fena (Poly) 816g, TR fena (Perlička) 656g, BH pes bez korunky (Paul) 596g, TR pes (Paris) 828g a BH pes s korunkou (Paddy) 860g. Dnešní fotky jsme Vám pořídili z úplně prvního příkrmu štěňátek. Byl to Bobík a chutnal jim :-). Nezadaný je ještě pejsek Paul a fenka Perlička.


14.3.2013 - Ofinka usoudila, že bychom se taky mohli podílet na výchově potomstva a že je tedy na čase začít jim pomalu chystat příkrm. Ono je to přeci jen pět malých úpírků a to je na takovou malinkou fenku poměrně dost, takže Ofinko, chystáme!!!!. Nově je k oběma klukům zadaná ještě Poly.


10.3.2013 - Štěňátkům je dnes 14 dní a novinek v pelíšku je spousta. Tak třeba všechna už mají jména a že rostou jako z vody, to vlastně není novinka :-): BH fena (Poly) 580g, TR fena (Perlička) 480g, BH pes bez korunky (Paul) 408g, TR pes (Paris) 630g a BH pes s korunkou (Paddy) 630g. K narozeninám dnes lumpíci dostali odčervovací pastu, ňam :-). Všichni už také na svět koukají a jelikož to jsou správní cvikýři, začínají zkoušet i chůzi. Aktuálně je zadaný TR pejsek Paris a BH pejsek s korunkou Paddy, toho si majitelé už vybrali z obou bh pejsků, takže opravdu zamluvený je teď opravdu on, již to není jen nositel informace :-).


8.3.2013 - Máme pro vás slíbenou kameru v Ofinčině pelíšku. On-line dění můžete sledovat zde: Webová kamera u Ofinky v pelíšku.


7.3.2013 - V Ofinčině pelíšku je všechno v pořádku. Štěňátkům začínají černat čumáčky a taky už se umí pěkně ozvat, když se jim něco nelíbí nebo když se máma dlouho nevrací (lébrž musí loudit něco dobrého od snídaně :-) ). Pro všechny příznivce našich miminek chystáme překvapení! Ofinka dostane do pelíšku webovou kameru a tak se v nejbližších dnech budete moci koukat na štěňátka on-line!


3.3.2013 - Miminkům je dnes přesně týden a tak vám přinášíme jejich nové fotografie a váhy: BH fena 340g, TR fena 280g, BH pes bez korunky 248g, TR pes 408g a BH pes s korunkou 408g. Jak vidíte, mají se pěkně k světu a rostou jako z vody. Dokonce i nejmenší kluk je začal dohánět. Ofinka je už úplně v pořádku, je to vzorná matka a všemožně se nám snaží dávat najevo, že péči o pět štěňat má v malíčku a klidně by mohla třeba na trénink s ostatními agiliťáky :-). No to si holka ještě chvilku počká... Už víme, že jeden z BH pejsků se bude jmenovat Paddy :-).


27.2.2013 - V Ofinčině pelíšku je všechno v pořádku. Maminka se oklepala velmi rychle a miminka zdárně přibývají, až na nejmenšího bh kluka, který stagnuje. Dobrá zpráva je, že nehubne, tak mu trošku pomůžeme při hledání těch nejlepších zdrojů a on to jistě dožene!


24.2.2013 - Je to tady!!!! Máme miminka!!!! Dnes se Ofince narodilo pět krásných, zdravých a velkých miminek! 1x TR fenka, 1x BH fenka, 2x BH pejsek, 1x TR pejsek. Jelikož se štěňátka hodně drala na svět, dokonce několik najednou, bylo třeba přistoupit k císařskému řezu. Pan doktor sice mohl jedno vytáhnout ven, ale s tím, že by jistě nepřežilo (díky metodě), no a řekněte "ano", když víte, že je živé, hemživé a dychtí po tomto světě!! Všechno proběhlo v pořádku a Ofinka se zdárně zotavuje! Miminka jsou opravdoví štuclíci: BH fena 220g, TR fena 216g, BH pes bez korunky 198g, TR pes 250g a BH pes s korunkou 250g. Ode dneška se na této stránce 2x týdně dovíte novinky z Ofinčina pelíšku! BH fenka je rezervována, stejně tak jako jeden BH pejsek, který přesně to bude, se dozvíme asi až za pár týdnů, úlohu informátora převzal pejsek s korunkou, ale páníčci si samozřejmě mohou vybírat!!!! :-)


12.1.2013 - Dnes pohmatem potvrzena Ofinčina březost. Jsou tam, oříškové, už se na ně těšíme!


22.12.2012 - Ofinka byla dnes u ženicha. Všechno proběhlo úplně v pořádku a krytí se povedlo. Pokud se zadaří, 22.2.2013 se můžeme těšit na blenheimová a trikolorní štěňátka. Kolem 12.1.2013 bychom už mohli vědět, jestli Ofi zabřezla.


13.12.2012 - Ofi hárá! 22.12.12 se pojede k ženichovi!

© Petra Pešková 2007